|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Żółto-czarne z trzecią wygraną

źródło: MKS PR / Agencja Off Book

Po raz pierwszy w tym sezonie Żółto-czarne miały okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością. Z pewnością ich doping poprowadził zawodniczki z pierwszej stolicy Polski do pewnej wygranej nad zespołem SPR Sośnica Gliwice, 26:19.

Początek spotkania był bardzo zacięty i wyrównany. Świadczy o tym chociażby fakt, że worek z bramkami  dopiero w 6. minucie otworzyła reprezentantka gospodyń – Katarzyna Cygan.  Do 12. minuty żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi, a na tablicy wyników widniało 3:3. Dopiero w tym momencie do ofensywy wkroczyły gnieźnianki, w krótkim czasie wychodząc na czterobramkowe prowadzenie (9:5, 19’). Ostatecznie przewaga podopiecznych Roberta Popka utrzymała się do końca pierwszej połowy, a zawodniczki do szatni schodziły przy wyniku 13:9.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszły gnieźnieńskie Pszczoły. Trzy trafienia zaliczyła Oliwia Kuriata, a po jednej bramce dołożyły także Malwina Hartman oraz Żaneta Lipok. W międzyczasie do bramki gospodyń trafiła dobrze znana gnieźnieńskim kibicom Sandra Guziewicz (18:11, 41’). Gliwiczanki, jednak nie spuszczały głów i dalej próbowały walczyć z lepiej dysponowanymi tego dnia Pszczołami. Niestety dla nich, za każdym razem gdy chociaż trochę zbliżyły się do gospodyń, to szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski  ponownie zapisywały kolejne bramki na swoim koncie. Ostatecznie gnieźnianki pewnie triufmowały nad ekipą beniaminka, 26:19.

Największą ilością rzuconych bramek w całym spotkaniu może pochwalić się zawodniczka drużyny przyjezdnej, Wiktoria Kostuch. Natomiast po stronie gnieźnieńskiej po pięć trafień dołożyły Żaneta Lipok oraz Katarzyna Cygan.

MVP meczu wybrana została Aleksandra Hypka. Bramkarka MKS URBIS mogła pochawlić się skutecznością wynoszącą 35%.  Ze strony przyjezdnej, miano najlepszej zawodniczki otrzymała Sandra Guziewicz.

MKS URBIS Gniezno: Konieczna, Hypka-Cygan (5), Lipok (5), Kuriata (4), Szczepanik (3), Bartkowiak (2), Nurska (2), Hartman (2), Schlabs (1), Tanaś (1), Głębocka (1), Wabińska, Musiał, Matysek, Świerżewska.

SPR Sośnica Gliwice: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Kostuch (7), Dmytrenko (3), Guziewicz (3), Dorsz (3), Novais Bancilon (1), Galas (1), Leśniak, Byzdra, Szczotka, Skubacz, Strózik, Kozimur.