|  MN  |  Zostaw komentarz

I LO otrzymało sprzęt do zajęć z lacrosse

Zdjęcie nadesłane

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie mogą teraz ćwiczyć nową dyscyplinę sportu. To lacrosse – zespołowa gra sportowa z którą zapoznał uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego Marcin Basiński, trener i przedstawiciel Polskiej Fundacji Lacrosse wraz z Roksaną Szaj, zawodniczką reprezentacji Polski oraz klubu Poznań Hussars Ladies.

Młodzież z „16” miała okazję po raz pierwszy zetknąć się z tą dyscypliną sportu, poznać jej zasady, pochodzenie, a także spróbować swoich sił w rozgrywkach.  

– Lacrosse to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, uznana w Kanadzie za sport narodowy. W ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Aby wyposażyć szkołę w sprzęt do lacrosse potrzebne są środki pieniężne w wysokości ok. 5 tys. złotych – mówi Marcin Basiński .

Dzięki uprzejmości Polskiej Fundacji Lacrosse licealiści podczas zajęć wychowania fizycznego będą mogli korzystać z wypożyczonego sprzętu, a szkoła weźmie udział w projekcie „Szkolna Liga Lacrosse”.  

– Wypożyczony sprzęt umożliwi nam realizację treści ujętych w podstawie programowej wychowania fizycznego, a także pozwoli rozwijać wśród młodzieży nowe zainteresowania sportowe – tłumaczy Małgorzata Kolińska, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.