Tag: bezpieczeństwo ruchu drogowego
Z położonej najbardziej na północ części Gniezna skierowana została petycja w sprawie zmiany oznakowania na osiedlu. Mieszkańcy nie chcą już, by na ich terenie obowiązywał znak „strefa zamieszkania”. Zamiast tego proszą o inne ograniczenia, które mają poprawić im możliwości korzystania z osiedla, przy zachowaniu bezpieczeństwa ruchu.
Zapora raz stoi tak, a raz tak. W poszukiwaniu bezpiecznego przejścia
W miejscu, gdzie trwa przebudowa chodnika wzdłuż ul. Biskupińskiej, nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych – informuje nas mieszkanka. W niedzielę na miejscu zastajemy faktycznie zamknięte wszystkie przejścia na całej długości ulicy. W poniedziałek jednak jedno z nich było już otwarte, choć najwyraźniej nie wszyscy piesi chcą z niego korzystać.
Strefa zamieszkania w centrum została powiększona
Po raz kolejny w ostatnich latach powiększony został obszar w rejonie Rynku, w którym w ścisłym centrum miasta obowiązuje strefa zamieszkania. Piesi w tym miejscu mają pierwszeństwo, a kierowcy muszą im bezwzględnie ustępować, o czym wielu zmotoryzowanych często zapomina, nie zwracając uwagi na znaki.
W Gnieźnie w wielu miejscach obowiązuje strefa zamieszkania, oznaczona charakterystycznym niebieskim znakiem, szczególnie na osiedlach. Takie oznakowanie można znaleźć m.in. w centrum miasta, na bocznych ulicach targowiska oraz na Bednarskim Rynku. To jednak w centrum, gdzie panuje największy...
Młodzi przeszli sprawdzian wiedzy i umiejętności na drodze
W Zespole Szkół w Jankowie Dolnym odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z udziałem uczniów z całego powiatu. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozwijanie praktycznych umiejętności uczestników. Najlepsi zostali nagrodzeni.
Przejazd kolejowy w Wymysłowie – RedLight już działa. Będzie nagrywać kierowców wjeżdżających na czerwonym
Od poniedziałku 9 marca na przejeździe kolejowym w Wymysłowie, na drodze krajowej nr 15 między Gnieznem a Trzemesznem uruchomiony został system RedLight – wychwytujący kierowców, którzy pomimo sygnału czerwonego decydują się wjeżdżać na skrzyżowanie z torami. Kary za takie zachowanie są wysokie!
Wypadków i kolizji nie ubywa. Ryzyko na drogach się nie opłaca
W powiecie gnieźnieńskim w minionym roku miało miejsce 16 297 naruszeń przepisów ruchu drogowego, za które nałożono 11 780 mandatów – to dwie cyfry, podane przez Policję w rocznym podsumowaniu. Niestety w zestawieniu z ostatnimi latami, liczba wypadków i kolizji utrzymała się na podobnym poziomie. Sporo kierowców jeździ także „na podwójnym gazie” oraz bez posiadanych uprawnień.
Podniesiono skrzyżowanie ul. ks. Ludwiczaka i Prostej
W ostatnich tygodniach 2025 roku zrealizowano i zakończono prace przy przebudowie skrzyżowania ul. ks. Ludwiczaka i Prostej na os. Dalki w Gnieźnie. To wynik rozmów z mieszkańcami, którzy zgłaszali wnioski o spowolnienie ruchu na tym odcinku drogi.
Najlepsi znający przepisy ruchu drogowego zostali wyłonieni
W miniony czwartek wręczono nagrody najlepszym uczniom szkół średnich, którzy wzięli udział w konkursie z zakresu przepisów ruchu drogowego „Ruszaj z głową”. To już kolejna edycja tej inicjatywy, której celem jest propagowanie wiedzy, ale też jej sprawdzanie w zakresie bezpiecznego poruszania się na drodze.
Policyjna grupa Speed z Gniezna otrzymała nowy radiowóz
Policjanci gnieźnieńskiej drogówki, którzy przez lata korzystali z nieoznakowanego samochodu marki BMW, otrzymali nowe auto do działań grupy Speed – Cupra Sportstouer VZ. Dzisiaj w Poznaniu odbyło się oficjalne zaprezentowanie i przekazanie pojazdów, z których jeden trafi właśnie do KPP Gniezno. Na drogi wyjedzie w najbliższym czasie.
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Prostej i Ludwiczaka
Na osiedlu Dalki trwają intensywne prace związane z budową wyniesionego skrzyżowania u zbiegu ulicy Prostej i Ludwiczaka. Jest to efekt ubiegłorocznych ustaleń z mieszkańcami, którzy wnioskowali o uspokojenie ruchu w tym rejonie i poprawę bezpieczeństwa.
Ich ulica często traktowana jest jako „szybki skrót”. Apelują o progi zwalniające
Mieszkańcy ulicy Dębińskiej, która łączy ul. Leśną i Witkowską, skierowali się z prośbą o poprawę bezpieczeństwa na ich ulicy. Powodem są zmotoryzowani, którzy często traktują ten odcinek jako skrót do wylotu z miasta, jednocześnie pokonując ulicę z dużą prędkością.
Migawki z miasta – Co roku to samo
Auta parkujące na zakazie, blokujące ruch i konieczność interwencji służb, zamiast wprowadzenia jednokierunkowego przejazdu o dzień wcześniej – taki jest co roku obraz sytuacji, panującej przy cmentarzu św. Krzyża w przededniu Wszystkich Świętych.













