Przejdź do treści głównej

Tag: gala gnieźnieńskiego sportu

Alkohol na gali sportu: prezydent odpowiedział na petycję

Prezydent Gniezna odniósł się do petycji dotyczącej wprowadzenia całkowitego zakazu alkoholu podczas Gali Orła Gnieźnieńskiego Sportu. W swojej odpowiedzi nie tylko przedstawił stanowisko wobec kierowanych postulatów, ale także zaproponował rozwiązanie pośrednie, które – jego zdaniem – uwzględnia zarówno głosy wnioskodawców, jak i charakter samego wydarzenia. Głos w sprawie mają zabrać przedstawiciele klubów, obecni przy stolikach.

Czytaj dalej

Kiedyś był Bieg z Kuflem, a teraz petycja o zakazie alkoholu na gali. „Wyciągnęliśmy z tego wnioski” 

Każdy ma prawo popełniać błędy i się do nich przyznawać – taka myśl płynie z oświadczenia autorów petycji, którzy teraz apelują o usunięcie alkoholu z corocznej imprezy, jaką jest Gala Orłów Gnieźnieńskiego Sportu. Wydarzenie, na których mocne trunki goszczą na wielu stołach, ich zdaniem nie licuje z tym, co powinien nieść ze sobą sport – zdrową rywalizację wolną od procentów. Niektórzy jednak przypomnieli fakt, że dwukrotnie organizowali Bieg z Kuflem, serwując zawodnikom piwo. Organizatorzy odnieśli się do tego przyznając, że zrozumieli konsekwencje i wyciągnęli wnioski,...

Czytaj dalej

Coroczne gale sportu bez alkoholu? Jest petycja, by odbywały się bez procentowych trunków

Trwa zbiórka podpisów pod petycją, w której jej autorzy apelują o wprowadzenie całkowitego zakazu  wnoszenia i spożywania alkoholu podczas corocznej gali Orła Gnieźnieńskiego Sportu. Inicjatywa ma charakter społeczny i została skierowana do władz miasta. O tym, że alkohol jest jednym z „gości” na tym wydarzeniu, jest oczywistym dla całego środowiska. Autorzy wprost przyznają, że sport kojarzy się ze zdrowym stylem życia, co nie odnajduje odzwierciedlenia w formie imprezy.

Czytaj dalej

Jubileuszowa, dwudziesta gala gnieźnieńskiego sportu za nami

Jak co roku przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć zawodników klubów sportowych z Gniezna – tak też było w miniony piątek 17 stycznia w hali widowiskowo-sportowej. Po raz 20. wręczono tam nagrody dla najlepszych zawodników, drużyn, działaczy i trenerów za 2024 rok.

Czytaj dalej