|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Poznaliśmy najlepszych gnieźnieńskich sportowców 2022 roku

Źródło: Urząd Miejski

W piątkowy wieczór odbyła się gala, podczas której wyróżniono najlepszych zawodników, drużyny, trenerów i działaczy z gnieźnieńskiego środowiska sportowego.

Wydarzenie jest okazją do dokonania podsumowania całego minionego roku w aktywności sportowej klubów oraz indywidualnych jednostek, działających na terenie Gniezna. Gdyby zebrać wszystkich, byłoby to nawet kilkaset osób, które w jakiś sposób udzielają się w mniejszy lub większy sposób, przyczyniając się do promocji aktywności fizycznej na różnych polach. Co roku też te dokonania są analizowane przez lokalnych dziennikarzy, którzy następnie dokonują konkretnej oceny – następnie punkty są sumowane i na bazie tych danych wyłaniani są laureaci.

Podczas uroczystej gali, która odbywała się 13 stycznia w hali widowiskowo-sportowej, zgromadzili się wszyscy działacze i zawodnicy kilkunastu klubów sportowych różnych dyscyplin.

Drużyną Roku 2022 został MKS PR Urbis Gniezno. Tytułem Trenera Roku 2022 uhonorowano Arkadiusza Konowalskiego z MKK Gniezno. Działaczem Roku 2022 został Paweł Woźny z KS Orzeł Gniezno. Za Odkrycie Roku 2022 uznano Kacpra Garczyńskiego z KS Walka Gniezno. Imprezą Roku 2022 wyróżniono XVIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu organizowane przez KS Walka Gniezno.

Sportowcem Roku 2022 została Monika Łęgowska z MKS PR Urbis Gniezno. Kolejne miejsca przypadły następującym zawodniczkom i zawodnikom: 2. Aleksandra Politowicz (AKT Samuraj), 3. Dariusz Dobrzycki (MKK), 4. Paweł Kozłowski (KS Orzeł), 5. Magdalena Nurska (MKS PR), 6. Oskar Fajfer (GTM Start), 7. Paweł Kadłubowicz (KS Gniezno), 8. Maciej Wejerowski (UKS Start 1954), 9. Marcin Lewartowski (Stella), 10. Wiktora Łuczyńska (AKT Samuraj).

Super Orzeł Roku 2022 przyznany przez prezydenta Gniezna trafił do rąk Jurka Imbirowicza, wieloletniego działacza sportowego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
max
max
14/01/2023 21:15

na pewno nie najlepszych…. popularność kilka nazwisk zaprowadziła do top10 nic więcej.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.