Tag: kolej wąskotorowa
W minionym tygodniu informowaliśmy, że doszło do zniszczeń na terenie gnieźnieńskiej wąskotorówki, dokonanych przez młode osoby. W odpowiedzi na zachowanie swoich rówieśników, jedna z równie młodych mieszkanek postanowiła… posprzątać to miejsce. Taka postawa zasługuje na uznanie.
Nastolatkowie zdemolowali wagony wąskotorówki. Nie unikną odpowiedzialności
Nieproszeni goście powybijali szyby w wagonie pasażerskim na stacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Szli i systematycznie rozbijali je jedną za drugą, powodując bardzo duże straty. Wszystko nagrała kamera monitoringu – sprawcy są już namierzani.
Parowóz wąskotorówki zmieni lokalizację. Stanie przed obiektem handlowym
Nieczynny parowóz Px48 Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, który od ponad 10 lat nie jeździ po torach i wymaga drogiego przeglądu, zostanie przeniesiony. Stanie się dekoracją przy parku handlowym przy ul. Konikowo.
Tłumy seniorów na powiatowej wyprawie kolejowej do Jelonka
W świąteczne popołudnie 15 sierpnia odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Kolej na Seniora”, którego celem była integracja oraz promocja zdrowego stylu życia wśród najstarszych mieszkańców naszego powiatu.
Wąskim torem w wakacyjne weekendy
Rozpoczęły się weekendowe kursy Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Na inauguracyjne, darmowe przejazdy przybyło sporo zainteresowanych mieszkańców, ale i przyjezdnych.
Wąskotorówka wyrusza na szlak!
W najbliższą sobotę rozpocznie się sezon na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. W trasę tego dnia wyruszą cztery składy, które wyjątkowo będą kursować bezpłatne – w kolejne wyznaczone dni już dwa razy na dzień i z biletami.
Wąski tor wyremontowany na kolejnym odcinku w Lesie Jelonek
Niemal cały leśny odcinek torowiska Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej został wyremontowany na tyle, by w przyszłości mógł po nim jechać pociąg. Starostwo liczy na środki zewnętrzne.
Wąskotorówka rozpoczęła sezon
W sobotnie przedpołudnie ze stacji Gniezno Wąskotorowe wyruszył pierwszy regularny kurs „kolejki”, prowadzący do przystanku w Lesie Jelonek.
Powidz bez drezyn rowerowych. „Nie zawarto żadnego porozumienia”
Wbrew zapewnieniom przedstawicieli Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego poprzedniej kadencji, w tym roku na wąskim torze w Powidzu nie wyjadą rowerowe drezyny.
Wąskotorówka zainauguruje sezon
W najbliższą sobotę rozpocznie się sezon na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Później we wszystkie weekendy lipca i sierpnia będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów ze stacji Gniezno do Lasu Jelonek.
Wąskotorówka wyruszy w lipcu
Podpisano umowę z operatorem Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, który będzie obsługiwać letnie kursy ze stacji Gniezno do Lasu Jelonek.
Wąskie tory 140-letniej historii
W CK eSTeDe otwarta została wystawa, prezentująca ostatnie 140 lat działalności gnieźnieńskiej wąskotorówki. Będzie dostępna przez kilka najbliższych tygodni.













