|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wąskotorówka rozpoczęła sezon

W sobotnie przedpołudnie ze stacji Gniezno Wąskotorowe wyruszył pierwszy regularny kurs „kolejki”, prowadzący do przystanku w Lesie Jelonek.

Tak jak różne są koleje (nomen omen) losu gnieźnieńskiej wąskotorówki, tak nie da się ukryć, że jej kursy cieszą się popularnością szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców. Toteż nic dziwnego, że na informację o rozpoczęciu sezonu, na stacji pojawiło się wielu pasażerów, którzy na długo przed odjazdem wypełnili wszystkie wagony. 

Całemu otwarciu sezonu towarzyszyła muzyka przygrywająca przed budynkiem stacyjnym oraz stoiska przygotowane na tę okazję przez Nadleśnictwo Gniezno i CK eSTeDe – pojawiły się także atrakcje w pobliżu samego przystanku „na Jelonku”. 

Wąskotorówka będzie kursować w każdą sobotę i niedzielę lipca oraz sierpnia o godzinie 12:00 i 13:30. Przewozy są bezpłatne.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.