Przejdź do treści głównej

Tag: komisja skarg wniosków i petycji

Petycja o uznaniu Gniezna jako „miasta przyjaznego LGBT” jednogłośnie odrzucona

Na środowej sesji Rady Miasta rozpatrywana była petycja o uznanie Gniezna za „miasto przyjazne osobom LGBT”. Wnioskodawca sugerował przy tym wprowadzenie konkretnych działań, które miałyby zostać wdrożone w życie, aby to hasło stało się realnym. Od początku też większość radnych krytycznie podchodziła do tego tematu – na obradach petycja została przez wszystkich odrzucona.

Czytaj dalej

Branża pirotechniczna przeciwko zakazowi dla fajerwerków

Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki wystosował apel w imieniu swojej branży do władz miasta, licząc na uwzględnienie swojego głosu, zdecydowanie sprzeciwiając się „petycji wąskiej grupy osób, która chce całkowitego zakazu fajerwerków na terenie Gniezna”.

Czytaj dalej

Fajerwerki póki co bez zakazu. „Mógłby to być martwy przepis”

Radni miejscy obradowali nad złożoną petycją w sprawie ograniczenia wykorzystywania fajerwerków na terenie Gniezna. Trudno było tu zadowolić obie strony, które pojawiły się na komisji, ale zdecydowano o uznaniu tego wniosku częściowo za zasadnego. Jak jednak wskazano, całkowity zakaz mógłby zostać unieważniony przez Wojewodę, ale przyszłością mogą być prace ustawowe toczące się w ministerstwach. 

Czytaj dalej

Radni z komisji ds. petycji stwierdzili, że wniosek o uznanie Gniezna za „przyjazne LGBT” jest niezasadny

Ostateczną decyzję podejmą radni na sesji Rady Miasta, ale już teraz można powiedzieć, że sprawa jest przesądzona. Na piątkowym posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji omawiano pismo złożone kilka tygodni temu, aby uznać Gniezno za „miasto przyjazne osobom LGBT”. Czterech radnych, reprezentujących każde ze swoich ugrupowań, opowiedziało się przeciwko temu pomysłowi i uznało petycję za niezasadną.

Czytaj dalej