Tag: koncert
W tym tygodniu w Domu Pielgrzyma Adalbertus odbędzie się wydarzenie muzyczne – propozycja dla osób, które cenią kameralne koncerty, wartościowy przekaz i artystyczną wrażliwość. Bilety są jeszcze dostępne.
„Korona, Polska Korona” – jubileuszowy koncert z wyjątkowymi artystami
Pod koniec listopada w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się koncert z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego. Z tej okazji wystąpi Halina Młynkova, Jacek Kowalski, Skubas, Józefina, Maja Kleszcz, Stasiek Kukulski, Siostry Kafar, zespół Jerycho, Chór Piskorze, Idalia, Soulish oraz Julia Tkacz. Towarzyszyć im będzie Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta.
Koncert Jakuba Polaczyka zachwycił publiczność
W czwartkowy wieczór w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Gnieźnie odbył się recital fortepianowy Jakuba Polaczyka. Koncert miał szczególny charakter również z innego powodu: był jednym z pierwszych, które zabrzmiały na nowym fortepianie Yamaha, który niedawno trafił do szkoły.
Koncert Jakuba Polaczyka w Gnieźnie – muzyczna podróż przez epoki
Już 13 listopada odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – recital fortepianowy Jakuba Polaczyka, znakomitego pianisty i kompozytora o międzynarodowym dorobku. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.
Zespół „Presto” świętował 25 lat istnienia
Za nami pełen emocji i wzruszeń koncert jubileuszowy zespołu Presto. 25 października 25-lecie działalności w gościnnych progach MOK-u uczciło siedem pań ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Zaśpiewały wiele znanych i lubianych piosenek, a także przedstawiły historię grupy.
Capella Musica Gnesnensis zachwyciła publiczność Bydgoskiej Sceny Barokowej
Zespół Capella Musica Gnesnensis, ambasadorzy kultury muzycznej Gniezna, wystąpił na Bydgoskiej Scenie Barokowej, gdzie zaprezentował program poświęcony twórczości Jana Wańskiego – polskiego kompozytora XVIII wieku. Występ zakończył się owacjami na stojąco, bisami i entuzjastycznym przyjęciem publiczności, którą porwały pełna energii interpretacja dzieł odnalezionych w gnieźnieńskich archiwach.
„Muzyczny Wehikuł Czasu” – spotkanie z muzyką w Gnieźnie
Od 8 do 10 października, w ramach Tygodnia św. Franciszka, odbędzie się wyjątkowa podróż w świat brzmień dawnego Gniezna, która pozwala współczesnym odbiorcom odkryć, jak bogate i różnorodne było życie muzyczne XVIII wieku. W ramach projektu odbędą się warsztaty, wystawa, oraz koncerty.
Koncert Michała Sobierajskiego otworzy 72. sezon kulturalny MOK-u
Przed nami inauguracja kolejnego – już 72. sezonu kulturalnego działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Zainauguruje go wyjątkowe wydarzenie muzyczne, a wcześniej wystawa fotografii.
Natalia Przybysz wystąpiła na zakończenie wakacji
Zwieńczeniem wydarzeń, odbywających się od sobotniego przedpołudnia, był wieczorny koncert polskiej artystki Natalii Przybysz na Placu św. Wojciecha. Przed jej występem obecną publiczność rozgrzał powstały jakiś czas temu projekt muzyczny Elvee z Lasu.
Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”
Powiat Gnieźnieński zaprasza na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod batutą Anny Duczmal-Mróz, która wystąpi 29 sierpnia o godzinie 18.00 w amfiteatrze Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie.
Koncert „1025. Muzyka Katedr” już 22 sierpnia w Gnieźnie
Trwa projekt „1025. Muzyka Katedr”, organizowany przez „Bona Fide. Stowarzyszenie Wielkopolan”. Już 22 sierpnia 2025 roku o godz. 19.00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej na Wzgórzu Lecha odbędzie się koncert, podczas którego wybrzmi utwór „1025” skomponowany z okazji 1000-lecia koronacji i śmierci Bolesława Chrobrego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Koncert Natalii Przybysz
Już 30 sierpnia, odbędą się główne uroczystości obrzędowe tegorocznych dożynek w Gnieźnie. Zwieńczeniem rolniczego święta będzie organizowany przez Powiat Gnieźnieński koncert Natalii Przybysz. Przed nią wystąpi zespół Elvee z Lasu. Wstęp na koncert będzie wolny.













