Tag: koncert
W piątkowy wieczór w MOK-u odbyła się wyjątkowa inicjatywa kulturalna – swojej premiery doczekały się utwory Jana Wańskiego, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku kompozytora, którego utwory wykonała gnieźnieńska orkiestra muzyki dawnej.
Na inaugurację KFA – Eska Music Tour: Ikarus Feel, Eryk Moczko, Grzegorz Hyży i Paktofonika
Już 28 i 29 czerwca 2025 roku, podczas inauguracji Królewskiego Festiwalu Artystycznego, odbędzie się koncert otwarcia w ramach Eska Music Tour Gniezno. Przez dwa dni na Placu św. Wojciecha wystąpią znakomici artyści, a koncerty poprowadzą dziennikarze Radia ESKA.
„Cztery pory roku” Vivaldiego wybrzmiały w MOK-u
Jedna z najbardziej znanych klasycznych kompozycji, której linię melodyczną popularyzuje się na wiele różnych sposobów, wybrzmiała teraz w Miejskim Ośrodku Kultury za sprawą Capella Musica Gnesnensis.
Muzyka z bajek, gier i filmów wybrzmiała na scenie MOK
Po raz kolejny Orkiestra Miła Gnieznu zaskakuje swoją kreatywnością, wykonując aranżacje znanych motywów znanych z szeroko rozumianej popkultury. W piątkowy wieczór w MOK-u zaprezentowali utwory, które kojarzymy, ale nie w smyczkowym wydaniu – to w wykonaniu zespołu wybrzmiało bardzo ciekawie.
Co na weekend 14 – 16 lutego?
W nadchodzący weekend w Gnieźnie i okolicy odbywają się różne wydarzenia, na które warto zajrzeć. Poniżej przygotowaliśmy ich zestawienie.
My z Wami 2025 – koncert
Zapraszamy na koncert rocznicowy, dedykowany żołnierzom walczącym o wolną Ukrainę. Wkrótce minie trzecia rocznica wybuchu rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów. To czas na chwilę refleksji i zadumy, pochylenia się nad losem obywateli okupowanego państwa.
Koncertowe zwieńczenie 33. finału WOŚP ze światełkiem do nieba
Zwieńczenie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie odbyło się w Centrum Kultury „Scena to dziwna”, gdzie na scenie amfiteatru wystąpiły dwa zespoły – Wyjdzie w Praniu oraz Manchester, a także miało miejsce tradycyjne „światełko do nieba”.
Uczniowie „Muzycznej” zaprezentowali swoje talenty
W niedzielne popołudnie w katedrze gnieźnieńskiej odbył się tradycyjny, coroczny koncert uczniów miejscowej Szkoły Muzycznej. Na tę okazję przygotowano obszerny program artystyczny, w większości z utworami świątecznymi. Pojawił się także zespół „Szpaki” w nowej odsłonie.
„Osiecka z Krajewskim – podróż sentymentalna” – koncert
Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Osiecka z Krajewskim – Podróż Sentymentalna”, który przeniesie do świata najpiękniejszych polskich melodii i tekstów, pełnych emocji i wzruszeń. Koncert zespołu Retro Gitary odbędzie się już 1 lutego br.
Gmina Łubowo otworzyła nowy rok z koncertem i wystawą
W siedzibie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Poznańskiego Chóru Projektowego oraz otwarcie wystawy fotograficznej Jerzego Andrzejewskiego.
Koncertowe „powitanie Króla” w katedrze
Wpisując się w świąteczny klimat, a także rozpoczynając obchody 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego, w bazylice na Wzgórzu Lecha odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w farze
Wyjątkową ucztę muzyczną przygotowali organizatorzy koncertu świątecznego, który odbył się w miniony czwartek w kościele farnym. Zaśpiewano i zagrano znane (mniej lub bardziej) kolędy i pastorałki polskie oraz zagraniczne.













