Tag: przemoc w rodzinie
Poznański sąd prawomocnie zakończył sprawę dotyczącą znęcania się nad 5-letnią dziewczynką z Gniezna. Utrzymano karę siedmiu lat więzienia dla jej ojczyma, natomiast matce obniżył wyrok do czterech lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny. Dziecko było bite, poniżane oraz nieustannie znęcano się nad nim psychicznie – za głównego sprawcę tych czynów uznany został ojczym, Robert S.
Szarpał i wyzywał kobietę przy dziecku. Reakcja nastolatek zatrzymała przemoc
Dwie uczennice jednej ze szkół średnich w Gnieźnie wykazały się odwagą i zdecydowaną reakcją wobec przemocy, której stały się świadkami na jednej z ulic miasta. Dzięki ich interwencji mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad żoną został zatrzymany i trafił do aresztu.
Domowy awanturnik skończył w areszcie. Bliskim groził niebezpiecznym narzędziem
38-letni mieszkaniec Gniezna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Decyzję podjął sąd na wniosek prokuratora i policji, po analizie zgromadzonego materiału dowodowego – po tym, jak mężczyzna został zatrzymany w trakcie wywołanej awantury domowej.
Babci złamał rękę, a teraz spowodował obrażenia u matki. 20-latek trafił do aresztu
Zarzuty z kilku paragrafów usłyszał mężczyzna, który nie respektował orzeczonego wobec niego środka zapobiegawczego w postaci zakazu zbliżania do swoich bliskich – ponieważ wcześniej był wobec nich agresywny oraz stosował przemoc. Teraz posunął się jednak za daleko i decyzją sądu trafił do aresztu.
Uciekła razem z dzieckiem przed przemocą i biciem. Opowiedziała, co ją spotkało
Przez dziewięć lat żyła w strachu przed własnym mężem. Bała się nawet dźwięku samochodu, gdy wracał z pracy. Pani Karolina z Osińca pod Gnieznem przez lata ukrywała domowy dramat przed rodziną i znajomymi. Koszmar rozpoczął się w ciąży, a zakończył dopiero wtedy, gdy przypadkowo wysłane nagranie z awantury trafiło do innej osoby i uruchomiło to lawinę wydarzeń. Teraz opowiedziała o tym, jak razem z dzieckiem wydostała się z opresji, chcąc dać przykład innym, które tkwią w takich niebezpiecznych relacjach.
Bracia od lat znęcali się nad matką i ją okradali. Nie odstraszały ich sankcje
Do aresztu trafili dwaj bracia, którzy nadużywając alkoholu oraz narkotyków wywoływali ciągłe awantury i burdy w domu swojej matki, dodatkowo znęcając się nad nią. Ponieważ nie odstraszały ich żadne dotychczasowe sankcje, trafili do trzymiesięcznej izolacji, a ich sprawa została skierowana do sądu.
Znęcał się nad partnerką. 55-latek z nakazem wyprowadzki i zakazem zbliżania
Po raz kolejny policjanci musieli skorzystać z tzw. ustawy antyprzemocowej – w tym przypadku dotyczyło to 55-latka, wobec którego w ostatnich dniach konieczne było przeprowadzenie interwencji w związku z jego postępowaniem w miejscu zamieszkania.
Mieszkańcy zareagowali na hałas w mieszkaniu. W środku matka z promilem, dzieci i pusta lodówka
Policjanci niejednokrotnie wskazują przypadki prawidłowej postawy u osób, które reagują na niepokojące zachowania innych lub naruszanie porządku. Jednym z nich było zajście, jakie miało miejsce kilka dni temu na os. Tysiąclecia w Gnieźnie. Hałas dochodzący z mieszkania sprawił, że potrzebna była interwencja policji. Na miejscu funkcjonariusze dokonali niepokojącego odkrycia, które wymagało podjęcia dalszych działań – zwłaszcza, że chodziło o dobro dzieci.
„Największą swoją karę już mam”. Mowy końcowe w sprawie pobicia 5-latki
Jeszcze w grudniu zapadnie wyrok w sprawie pobicia dziecka, które miało miejsce w styczniu 2025 roku. Dziś dobiegła końca rozprawa tocząca się przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie, a po raz ostatni głos w sprawie zabrały strony, w tym sami oskarżeni. Główny sprawca przyznał, że żałuje tego, co się stało i chce, by jego była partnerka została uniewinniona.
Bił, podduszał i znęcał się psychicznie nad partnerką
Nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do kobiety – takie środki zastosowano wobec 49-letniego mężczyzny, który miał się pastwić nad swoją partnerką. Dodatkowo, podczas zatrzymania, znaleziono przy nim narkotyki.
„Wspieraj dzieciństwo bez przemocy”. Wspólnie przeszli, by apelować do społeczeństwa
Uczniowie kilku gnieźnieńskich placówek włączyli się w ogólnopolską akcję „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest uświadamianie, że wciąż dotyczy to wielu najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Zarówno fizyczna, jak i psychiczna, potrafi wpłynąć na całe dorosłe życie.
38-latek znęcał się nad żoną
Mężczyzna, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony, został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze.













