Przejdź do treści głównej

Tag: rozprawa

„Cieszyła się, że tego dnia nie dostała lania”

W minionym tygodniu przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie odbyła się druga część procesu ws. znęcania się nad 5-letnią dziewczynką, nad którą miał się pastwić jej ojczym. Dziewczynka po czasie zaczęła opowiadać rodzicom zastępczym, co ją spotykało w domu i za co była „karana” biciem, oblewaniem wodą, zabieraniem na noc pościeli itp.

Czytaj dalej

Bił dziewczynkę, aż ledwo widziała. Wpychał papier, oblewał wodą. Potem dziecko za wszystko przepraszało ratowników

Przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad 5-letnią Oliwią. Ojczym dziewczynki miał się nad nią pastwić psychicznie i fizycznie. Jak mówił: „Nigdy w życiu nie kazałem dziecku jeść papieru. Papierem wytarłem jej buzię, jak po pobiciu leciała jej krew z nosa”. W ławie oskarżonych zasiadł zarówno on, jak i matka. 

Czytaj dalej

Specjalnie spowodował wypadek, chcąc zabić partnerkę. Właśnie usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 28-letniego Tomasza C. na łączną karę 10 lat i 4 miesięcy więzienia za usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad byłą partnerką. Sprawa dotyczy głośnego wypadku, do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Gnieźnie. Sąd uznał, że sprawca umyślnie doprowadził do zdarzenia.

Czytaj dalej

1,5-roczna Zuzia miała siniaki i złamania. Violetta K. skazana!

Dziś zapadł wyrok wobec matki 1,5-rocznej dziewczynki, która w lipcu ub. roku została jej odebrana z podejrzeniem znęcania się nad nią. Sąd zdecydował o surowszej karze, niż wnioskowana przez prokuratora. W uzasadnieniu wskazano na bierność kobiety wobec obrażeń, jakie nosiło dziecko, a także niespójność i rozbieżności w zeznaniach ojca i matki dziewczynki. 

Czytaj dalej

Pies uduszony i porzucony w worku – zapadł wyrok

Dziś przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie zapadł wyrok w sprawie zabójstwa psa, którego znaleziono martwego w worku przy szosie prowadzącej do Trzemeszna. Sprawca usłyszał karę więzienia, gdyż sąd nie miał wątpliwości co do jego winy. Póki co jednak wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj dalej

Tylko Zuzia nosiła obrażenia. Mowy końcowe w sprawie o znęcanie

Zakończył się proces w sprawie Violetty K., której rok temu odebrano 1,5-roczną córkę noszącą złamania i siniaki na ciele. Dzisiaj strony wnosiły o wymiar kary dla oskarżonej. Wyrok ma zapaść pod koniec przyszłego tygodnia. Zainteresowana podnoszone przeciwko niej zarzuty przyjmowała z płaczem.

Czytaj dalej

Opóźniony rozwój, niedożywienie. Co jeszcze spotkało 1,5-roczną Zuzię?

Co się stało z dzieckiem, które przez kilka miesięcy było w rodzinie K. i zostało jej odebrane z obrażeniami ciała? Takie pytanie nasuwa się po przesłuchaniu kolejnych świadków w sprawie Violetty K. Zuzia, która mając 1,5 roku, została zabrana interwencyjnie i z obrażeniami trafiła do szpitala. Dzisiaj zeznawała rodzina tymczasowa oraz opiekunka medyczna. Ta ostatnia przyznała, że dziecko było bardzo wychudzone.

Czytaj dalej

„Mama nie chciała, żebym zeznawała”

Przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie toczyła się kolejna odsłona procesu w sprawie Violetty K., oskarżonej o znęcanie się nad córką. Byli sąsiedzi i osoba pomagająca rodzinie stwierdzili, że nic złego nie zauważyli. Jej siostra natomiast ma zupełnie odmienne zdanie o oskarżonej.

Czytaj dalej

Niedobór żelaza, siniaki i alkohol „na spanie”

Przed Sądem Rejonowym toczyła się kolejna odsłona postępowania w sprawie znęcania się nad 1,5-roczną dziewczynką – teraz zeznawała policjantka biorąca udział w interwencji oraz ojciec, który już usłyszał wyrok. Proces jeszcze potrwa, gdyż do przesłuchania jest sporo świadków i już teraz wyznaczono kilka kolejnych terminów. 

Czytaj dalej

Drzwi w drzwi. „Setki”, piwa i sąsiedzkie „relacje”

We wtorkowe przedpołudnie odbyła się trzecia odsłona procesu przeciwko Violetcie K., która odpowiada za znęcanie się nad swoją córką. Dzisiaj swoje zeznania składała sąsiadka kobiety, a także pojawiła się matka oskarżonej – odmówiła jednak swojego udziału w postępowaniu. Violetcie K. przedłużono także areszt.

Czytaj dalej

„Czegoś takiego jeszcze nie widziałam”

W miniony wtorek odbyła się kolejna odsłona procesu przeciwko Violetcie K., która oskarżona jest o znęcanie się nad swoją 1,5-roczną córką. Lekarka mówiła, w jakim stanie dziecko trafiło do szpitala, a opiekunki MOPS o tym, jak przebiegała interwencja w mieszkaniu, która miała miejsce latem 2024 roku.

Czytaj dalej