Przejdź do treści głównej

Tag: tomasz budasz

Są bohaterami codzienności. Uhonorowano rodziny zastępcze

Blisko 60 rodzin zastępczych zostało uhonorowanych podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego – inicjatywy zorganizowanej w powiecie gnieźnieńskim po raz pierwszy. Wydarzenie było okazją do podziękowania osobom, które każdego dnia tworzą bezpieczny dom dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców.

Czytaj dalej

Trójka dyrektorów szkół pozostaje na kolejną kadencję

Bez zmian na stanowiskach dyrektorów trzech placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński. Zarząd Powiatu zdecydował o powierzeniu obecnym dyrektorom kolejnych kadencji – w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie oraz w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gnieźnie.

Czytaj dalej

SOSW nr 2 po modernizacji – milionowa inwestycja zakończona. W planie jeszcze kilka ważnych zadań

Dobiegła końca termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie. Inwestycja o wartości 13,7 mln zł znacząco poprawiła efektywność energetyczną placówki i zmieniła wygląd budynku. Planowane jeszcze są kolejne inwestycje – budowa drugiej windy, łącznika oraz modernizacja betonowego dziedzińca, by miał bardziej zielone oblicze, a także przebudowa boiska na pełnowymiarowe.

Czytaj dalej

Historia, pamięć i wdzięczność. Dom Pomocy Społecznej w Gnieźnie obchodził 80-lecie działalności

Dom Pomocy Społecznej im. Małżeństwa Terakowskich w Gnieźnie obchodził jubileusz 80-lecia działalności. Uroczystości były okazją do przypomnienia historii placówki oraz podkreślenia jej znaczenia dla lokalnej społeczności. Przy tej okazji nie zapomniano o tych, dzięki którym ta nieruchomość została przekazana na rzecz powstania domu starców, który zaczął działać po wojnie.

Czytaj dalej

Ciszej nad tą Spółdzielnią? Plotka kontra polityczne plany

Starosta Tomasz Budasz nie zamierza ubiegać się o stanowisko prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Mimo czasowej zmiany, jaka zaistniała w funkcjonowaniu tej instytucji, jest oczywistym, że obecny starosta ma zupełnie inne cele swojej aktywności – budowanie poparcia na potrzeby działalności politycznej. Spółdzielnia wprost przyznaje – prezes jest, a insynuacje są nieuzasadnione.

Czytaj dalej

Gnieźnieński szpital bliżej wojska. Nowa współpraca z MON

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie dołączył do ogólnopolskiego programu „Szpital Przyjazny Wojsku” – wraz z 50 innymi placówkami medycznymi z całego kraju. Podpisane porozumienie ma wzmocnić współpracę placówki z wojskiem oraz zwiększyć gotowość do działania w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj dalej

Lewica i KO dalej idą razem. Samorządowa koalicja podsumowała dwa lata kadencji

Dwa lata po rozpoczęciu kolejnej kadencji w samorządach miasta i powiatu gnieźnieńskiego, Lewica oraz Koalicja Obywatelska podsumowały dotychczasową współpracę i realizację najważniejszych założeń tego czasu. Wśród wskazywanych priorytetów znalazły się inwestycje drogowe, rozwój szpitala, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz działania związane z transportem, edukacją i polityką społeczną. Samorządowcy podkreślali przy tym znaczenie stabilnej koalicji i współpracy ponad politycznymi podziałami.

Czytaj dalej

Szwajcarskie fundusze dla Gniezna oficjalnie zainaugurowane

W sobotnie przedpołudnie odbyło się wydarzenie pod hasłem „Gniezno Klimatycznie!”. Zainaugurowało ono Szwajcarsko-Polski Program Rozwoju Miast, dzięki któremu w mieście zrealizowanych zostanie wiele inwestycji infrastrukturalnych, bez którego to otrzymanego wsparcia, nie można byłoby ich wykonać. 

Czytaj dalej

Szpital w Gnieźnie z nowym tomografem. Inwestycja za miliony i lepsza diagnostyka

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie otwarto nową pracownię tomografii komputerowej – pojawił się tam najnowszy sprzęt, dostępny na rynku, o wartości 8 mln złotych, którego nie ma w całej Wielkopolsce. Inwestycja ma wzmocnić możliwości diagnostyczne placówki i poprawić dostęp pacjentów do badań obrazowych. W tym celu zatrudniono także stacjonarnego specjalistę radiologii. 

Czytaj dalej

Podstacja ZRM z karetką w Czerniejewie? Trwają starania, by rozszerzyć system

Powiat stara się, aby obecną sieć zespołów ratownictwa medycznego rozszerzyć i podnieść tym samym poziom bezpieczeństwa w południowo-zachodniej części podległego mu regionu. Mowa o gminie Czerniejewo, do której karetki muszą dojeżdżać z Gniezna, Wrześni lub Witkowa. Potrzebne na to będą dodatkowe środki i decyzje podejmowane „wyżej”.

Czytaj dalej

Ratunek życia nie zna granic administracyjnych. Niechanowo, Witkowo i Powidz wspólnie z Powiatem kupią karetkę dla swojego rejonu

Obecna karetka z podstacji zespołu ratownictwa medycznego w Witkowie jest już wysłużona. Po 10 latach pracy, po kilka wyjazdów dziennie, przyszedł czas na zakup nowego pojazdu. W tym celu dogadały się cztery samorządy i to z dwóch powiatów, by w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć swoich mieszkańców w pomoc. Dzisiaj podpisano porozumienie o wspólnym finansowaniu i przekazaniu na ten cel pieniędzy.

Czytaj dalej

Wręczono Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. Wśród laureatów Włodzimierz Losik i prof. Józef Dobosz

W miniony czwartek w auli Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, w skład której wchodzą osoby pełniące obecnie lub dawniej funkcję starosty.

Czytaj dalej