Tag: tomasz budasz
33 osoby z trzynastu placówek podległych Powiatowi Gnieźnieńskiemu otrzymały dzisiaj stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Jest to forma nie tylko wyróżnienia, ale też nagrodzenia trudu wkładanego w rozwój i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, ale także codzienną aktywność na tym polu.
Prawie 11 mln złotych dofinansowania dla kardiologii w Szpitalu
Szpital Pomnik Chrztu Polski wraz z Powiatem Gnieźnieńskim pozyskali środki na rzecz nowego sprzętu dla kardiologii znajdującej się w lecznicy przy ul. 3 Maja. Zakupione zostaną urządzenia, które podniosą poziom badań oraz leczenia pacjentów, ale także doposażą oddziały współpracujące z tą jednostką.
Pracownia endoskopii z nowym, specjalistycznym sprzętem. Mniej pacjentów będzie musiało jeździć do Poznania
Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie wzbogacił się o nowy sprzęt – endoskop ultrasonograficzny, który posłuży do prowadzenia specjalistycznych badań pacjentów. W ten sposób lecznica zapewni te usługę mieszkańcom tej części regionu, którzy do tej pory musieli jeździć w celu ich wykonania do Poznania. Sam sprzęt wykorzystywany może być do zaawansowanych procedur medycznych.
Umowa na rezonans podpisana. Urządzenie pojawi się w Szpitalu jeszcze w tym roku
Powiat Gnieźnieński podpisał umowę na dostawę rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Wykonawcą inwestycji została spółka Siemens Healthcare. To kolejny etap realizacji projektu, który uzyskał dofinansowanie z budżetu państwa w formie dotacji celowej.
Ruszyła możliwość rejestracji online do kolejki w Wydziale Komunikacji w Starostwie
Uruchomiono nowe rozwiązanie, które ułatwi obywatelom załatwianie kilku spraw w najbardziej obleganym wydziale Starostwa Powiatowego. Od teraz, dzięki możliwości rejestrowania do kolejki, można skrócić sobie czas oczekiwania na obsługę.
9 mln złotych dofinansowania dla Szpitala
Niezbyt widoczny dla pacjentów, ale odczuwalny w pracy instytucji, w tym stanowiący ułatwienie dla personelu będzie projekt, na który gnieźnieńska lecznica otrzymała właśnie środki. Jest to zadanie polegające na cyfryzacji usług, dzięki którym poprawiona zostanie działalność szpitalnej dokumentacji, także tej dotyczącej pacjentów.
Sprawa „wielkiej wagi” – ITD ma nowe stanowisko do ważenia pojazdów
W miejscu dobrze znanym z przeprowadzania kontroli wagi transportów, a więc na parkingu w pobliżu ul. Kostrzewskiego, powstało nowe, bardziej wytrzymałe stanowisko do sprawdzania pojazdów przez Inspekcję Transportu Drogowego. Zostało ono zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu Powiatu i Miasta.
Wybrano starostów powiatowych dożynek
Powiatowe święto plonów już 30 sierpnia w Gnieźnie – główne uroczystości obrzędowe połączone będą ze świętowaniem Milenijnej Wystawy Gospodarczej, zaplanowanej na terenie Stada Ogierów. Starostami tego corocznego, tradycyjnego wydarzenia będzie Paulina Michalska z gminy Czerniejewo oraz Krzysztof Kłosin z gminy Kłecko.
Będą zbierać „Deszczówkę”. Cztery samorządy z dofinansowaniem
Prawie 400 tys. złotych trafi na projekty w Gnieźnie, Jankowie Dolnym i Niechanowie – wszystko po to, by gospodarować wodami odpadowymi do potrzeb własnych, a nie marnować ich poprzez odprowadzanie do kanalizacji. Środki otrzyma Powiat Gnieźnieński, Gmina Gniezno i Gmina Niechanowo.
Wąskotorówka wyrusza na szlak!
W najbliższą sobotę rozpocznie się sezon na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. W trasę tego dnia wyruszą cztery składy, które wyjątkowo będą kursować bezpłatne – w kolejne wyznaczone dni już dwa razy na dzień i z biletami.
Stulecie urzędu prezydenta w Gnieźnie
Kilka dni temu przypadła wyjątkowa rocznica, o której najpewniej nikt nie pamiętał. Sto lat temu, 1 lipca 1925 roku, Gniezno zostało miastem wydzielonym z powiatu i tym samym otrzymało stanowisko prezydenta, które zastąpiło dotychczasowego burmistrza. Była to ponadpartyjna, wspólna wizja miasta, które miało dzięki temu szansę na niezależność i możliwość rozwoju.
Wieczór wyborczy PO
Tylko jedno ugrupowanie w naszym powiecie zorganizowało swój wieczór wyborczy, oczekując na sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Przedstawiony o godzinie 21 rezultat przyjęto ze skupieniem, a od razu rozpoczęły się analizy, czyje głosy udałoby się uzyskać w drugiej turze – ta już 1 czerwca.













