Tag: tomasz budasz
Miasto straciło czy zyskało? W ubiegłym tygodniu prezydent Tomasz Budasz przedstawił swoje wyliczenia, że Gniezno straciło na Polskim Ładzie. Zbigniew Dolata kontruje, że jeszcze nigdy Miasto nie mogło liczyć na tyle pieniędzy, co teraz. Mimo iż tyle się mówi o wspólnych pojedynkach w badmintona pomiędzy wymienionymi, to jednak kampania wyborcza zaczyna nabierać tempa.
„Dlaczego mieszkańcy Gniezna są gorsi niż mieszkańcy gmin ościennych?”
Miasto Gniezno ponosi straty z tytułu Polskiego Ładu i zmian w podatkach – twierdzą włodarze miasta. Na przestrzeni ostatnich czterech lat strata wynieść miała już około 30 mln złotych.
Cięcia i oszczędności. Budżet miejski na 2023 rok przyjęty
„Najtrudniejszym od lat” określany jest budżet miasta na 2023 rok, który został przyjęty przez radnych miejskich podczas środowego posiedzenia. Niektórym projektom „odcięto” też finansowanie.
Trwa szukanie oszczędności na prądzie. „Nie jest możliwe, żeby wyłączyć co drugą lampę”
Urzędnicy szukają możliwości, które pozwolą na zaoszczędzenie środków przeznaczonych na dostawę energii elektrycznej. Pomimo ogłoszenia przetargu i nadziei, że oferta będzie niższa od poprzedniej.
Drastyczna podwyżka cen prądu dla Miasta: „My tych pieniędzy nie mamy”
Jeśli oferty dostarczania energii elektrycznej dla Miasta się nie zmienią, być może czeka nas wyłączanie podświetlenia budynków, alejek w parkach czy nawet ulic.




