|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Pacjent w potrzebie. Przybyła podniebna karetka

W niedzielne przedpołudnie służby zostały wezwane do osoby, która wymagała pomocy medycznej w jednej z kamienic w centrum Gniezna.

Sytuacja miała miejsce 19 marca, po godzinie 11. To wówczas strażacy z JRG Gniezno zostali zadysponowani do kamienicy przy targowisku, gdzie jeden z mieszkańców wymagał pomocy. Na miejsce miało przybyć Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ tym czasie nie było wolnej karetki.

Po dotarciu zastępu okazało się, że stan pacjenta jest poważny, ale śmigłowiec nie może lądować w tej lokalizacji – po jego przylocie osiadł on na Placu św. Wojciecha. Stamtąd medycy zostali dowiezieni pojazdem strażaków pod wskazany adres, gdzie już udzielano pomocy poszkodowanemu. Po czasie na miejsce dotarła też najbliższą wolna karetka – pacjent został przekazany do hospitalizacji.

Kolejne dwie podobne interwencje strażaków na terenie miasta i powiatu miały miejsce tego samego dnia w godzinach popołudniowych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rezigiusz
rezigiusz
20/03/2023 08:03

Zgadnijcie CZEMU te nagle takie przypadki.

medyk
20/03/2023 17:45
Odpowiedź  rezigiusz

Nie potrzeba zgadywać. Wszyscy wiedzą o co chodzi. 0© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.