Tradycyjnie po zakończeniu drugich Nieszporów, odprawionych z okazji uroczystości świętowojciechowych, Prymas Polski pobłogosławił dzieci przybyłe wraz z rodzicami. 
Głównym punktem odpustu św. Wojciecha, Patrona Miasta Gniezna, była msza święta, odprawiona w bazylice na Wzgórzu Lecha.
Mimo dojmującego chłodu, wielu gnieźnian zdecydowało się uczestniczyć w porannej procesji, która wyruszyła z kościoła pw. św. Michała Archanioła w kierunku katedry.
W sobotni wieczór ulicami Gniezna przeszła tradycyjna procesja św. Wojciecha. Mimo niepomyślnej pogody, na jej trasie pojawiło się sporo mieszkańców.
Tradycją jest, że z okazji obchodzonego święta Patrona Miasta Gniezna, radni miejscy spotykają się na uroczystej sesji w Starym Ratuszu.
W sobotę 22 kwietnia rozpoczęły się uroczystości Wojciechowe. Z tej okazji na głównych ulicach miasta pojawiły się stragany.
W sobotnie przedpołudnie w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zagościło spore grono przyszłych absolwentów gimnazjów. To ostatnie tygodnie na decyzję o tym, gdzie będą chcieli się dalej uczyć.
Działacze przywracania pamięci o powstaniu wielkopolskim kontynuują akcję oznaczania kolejnych grobów na gnieźnieńskich cmentarzach, w których spoczywają żołnierze zrywu z przełomu 1918 i 1919 roku.
Strona 1 z 536

Ostatnio dodane