|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Policjanci sprawdzają koczowiska bezdomnych

Policjanci kontrolują koczowiska bezdomnych
Źródło: KPP Gniezno

Okres niskich temperatur najpewniej już na stałe zagościł w naszym regionie, a to oznacza iż rozpoczynają się kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym gnieźnieńscy dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą.

– W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze przypominają, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może uratować kogoś od wychłodzenia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niepokorny
Niepokorny
25/01/2023 14:52

Ci bezdomni to jedyni wolni ludzie w tym obozie pracy zwanym Polska. A każdej władzy i innym skundlonym więźniom przeszkadza wolność jednostki.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.