czwartek, 20 września 2018 16:17

Wycieczka śladami gnieźnieńskiego harcerstwa

Wycieczka z przewodnikiem 23 września 2018  z cyklu "Marsz od Powstania do Niepodległości". Zapraszamy na spacer "Śladami gnieźnieńskich harcerzy" .
W ostatni dzień nadchodzącego weekendu odbędzie się kolejna edycja Senioraliów - wydarzenia nakierowanego na najstarszych mieszkańców Grodu Lecha.
W otwartej niedawno hali przy ul. Sportowej, otwarta została wystawa pamiątek, zgromadzonych przez działaczy, zawodników i reprezentantów poszczególnych klubów sportowych, działających dawniej i obecnie w Pierwszej Stolicy Polski.
W sobotę 22 września w nowej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się impreza z muzyką disco-polo, w trakcie której wystąpi czterech twórców z tego gatunku.
Dobiegł końca wielomiesięczny remont, który był realizowany w części pomieszczeń Muzeum Początków Państwa Polskiego. Goście i pracownicy tej instytucji zyskali nowe wnętrza.
piątek, 14 września 2018 10:16

Co na weekend 14-16 września?

W rozpoczynający się dziś weekend czeka nas kilka różnych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy ich program.
piątek, 14 września 2018 08:38

„Kropka to tylko początek”

Bohaterka świata matematyki, animacji i sztuki, bliska przyjaciółka słynnego „i”, czyli sławna „Kropka” wkroczyła 13 września do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Po raz kolejny odbędzie się w Grodzie Lecha duża akcja promocji gwary wielkopolskiej z naciskiem na przypomnienie swojego rodzaju jej "gnieźnieńskiej" odmiany.
Strona 1 z 345

Ostatnio dodane