|  MN  |  Zostaw komentarz

Puchar Polski Rugby 7 dla Tytana

zdjęcie nadesłane

W sobotę, 18 maja, zawodnicy Tytana Gniezno udali się na turniej o Puchar Polski Rugby 7, który odbywał się w Biesalu. Puchar Polski to dodatkowe zawody dla najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby 7. Tytani, którzy w tym sezonie zajęli 3 miejsce w Lidze wykorzystali swoją szansę na rewanż!

W turnieju, oprócz Tytana Gniezno, udział wzięły drużyny: KSRC Koszalin, Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot, Rugby Biesal oraz Klub Rugby Unisław.

Pierwszy mecz Tytani rozegrali z drużyną gospodarzy. Walka między drużynami była wyrównana, ale to nasza drużyna od początku grała bardzo konsekwentnie. Do przerwy 21:0. W drugiej połowie żadna z drużyn nie spoczęła na laurach i spotkanie zakończyło się wynikiem 42:10.

Kolejne spotkanie sprawiło wiele trudności obu drużynom. Tytani zmierzyli się ze zwycięzcami  Polskiej Ligi Rugby 7 – KSRC Koszalin. Pierwsze punkty zdobyli Tytani tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Drużynowa obrona i konsekwencja pozwoliła Tytanom zdobyć drugie przyłożenie. Pod koniec meczu mistrzowie Ligi zdobyli przyłożenie, ale tego dnia było to za mało. Starcie zwyciężyli Tytani 14:5.

Ostatnie dwa mecze gnieźnieńska drużyna rozegrała z Unisławiem oraz z Sopotem. Podczas nich największym przeciwnikiem zawodników zdecydowanie było pełne słońce. Mimo to Tytan nie przerwał passy zwycięstw uzyskując wyniki 42:10 z Unisławiem i 42:5 z Ogniwem.

Wszystkie wyniki dały, drugie w historii, zwycięstwo w Pucharze Polski Rugby 7. Dla gnieźnian był to jednak początek najważniejszej części sezonu. Teraz czas na Mistrzostwa Polski.

W tym sezonie zainteresowane drużyny podzielono na 2 regiony. W obu regionach rozegrane zostaną 2 turnieje eliminacyjne. Z każdego regionu do finału awansują po 4 najlepsze drużyny.

Pierwszy turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski już w najbliższą sobotę (25.05) w Gnieźnie! Serdecznie zapraszamy na Strumykową! Przyjdź i kibicuj Tytanom w drodze po obronę Mistrzostwa!!!

GKR Tytan Gniezno zdobył Puchar Polski w składzie: Bosiacki Robert, Ciesielski Michał, Graczyk Sebastian, Karbauskas Kestutis, Męclewicz Dominik, Mikalcius Jonas, Nowakowski Jakub, Pawlak Przemysław, Popek Patryk, Szczepański Dominik, Taujanskas Dovydas, Tetzlaw Marcin.