Przenieśmy się w czasie i odkryjmy wspólnie piękno jednej z gnieźnieńskiej ulic. Razem z Muzealnym Detektywem i młodzieżą z I LO w Gnieźnie, przywrócimy ducha i nerw ulicy sprzed lat.
Tym razem uczestnicy oprowadzania z Muzealnym Detektywem udadzą się na ul. Dąbrówki, gdzie poznają jej historię oraz ludzi i firmy związane z tą częścią miasta.
– Odwiedzimy podwórka, poturlamy felgę i poskaczemy w gumę. Opowiemy o najstarszej działającej piekarni w Gnieźnie, składzie mięsnym Frantza Mildbranda, posłuchamy opery w wyjątkowym miejscu. A gdzie? Niespodzianka! – zapowiadają organizatorzy.
Zapraszamy na spacer z Interaktywnym Muzeum Gniezna ulicą Dąbrówki, który odbędzie się 7 czerwca 2023 r. o godz. 18:00. Start przed kościołem św. Michała.
Sam spacer będzie uzupełnieniem wystawy plenerowej pt. „Interaktywne Muzeum Gniezna: Ulica Dąbrówki”, która stoi już przed II LO.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Na ul. Dąbrówki mieszkał nieslawnej pamięci komunista pochodzenia żydowskiego niejaki Kamerman,który gorliwie wypełniał w latach powojennych rolę sowieckiego namiestnika w naszym mieście. Niszczył Polaków,szczególnie patriotów. Niestety,wśród gnieznian byli ludzie dziwnie ochraniani przed represjami i dobrze byłoby,gdyby historycy zagłębili się w tę historię A Kamerman leży na cmentarzu z poległymi „oswobodzicielami” Gniezna.