Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie Uczelnia Państwowa już od 20 lat kształci studentów o profilu praktycznym w zakresie Nauk Technicznych, Nauk o Zdrowiu oraz Nauk o Bezpieczeństwie. Początki powstania gnieźnieńskiej uczelni sięgają 1993 roku, kiedy władze akademickie Politechniki Poznańskiej podjęły decyzję o prowadzeniu kształcenia na studiach inżynierskich w Gnieźnie.
Bazując na doświadczeniu akademickim i kadrze naukowo – dydaktycznej poznańskich uczelni oraz powołując się na ustawę z 1997 roku o wyższym szkolnictwie zawodowym – w 2004 roku postanowiono utworzyć samodzielną Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, która z dniem 1 maja 2022 roku przekształca się w Akademię Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnię Państwową.
Na uwagę zasługuje fakt, że nazwa „akademia nauk stosowanych”, jest zastrzeżona tylko i wyłącznie dla prestiżowych uczelni zawodowych, które spełniają łącznie następujące warunki:
EDUKACJA NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW!
Już od 20 lat Uczelnia kształci profesjonalistów praktyków, którzy z sukcesem podbijają międzynarodowe rynki pracy. Programy kształcenia oparte są przede wszystkim na zajęciach praktycznych, realizowanych w formie: warsztatów, projektów, laboratoriów, case study oraz wizyt w przedsiębiorstwach i ośrodkach naukowo – badawczych.
Studia są całkowicie bezpłatne, zajęcia odbywają się w pięknie odrestaurowanych murach byłych koszar przy ul. Wrzesińskiej43-55, w których są dostępne dla studentów bogato wyposażone sale dydaktyczne, warsztatowe i laboratoria.
LIDER W OGÓLNOPOLSKICH RANKINGACH
Do silnych atutów Uczelni zapewniając jej pierwsze miejsca w rankingach niewątpliwie należą: znikomy poziom bezrobocia wśród absolwentów, umiejętne wykorzystanie środków unijnych na cele związane z podnoszeniem jakości kształcenia oraz wysokie kwalifikacje kadry akademickiej. Te argumenty są wystarczające aby zostać objętym dodatkowym wsparciem finansowym w ramach przedsięwzięcia Ministra Nauki „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” otrzymując już po raz szósty 1 mln zł. Celem DID jest wsparcie w doskonaleniu jakości kształcenia praktycznego.
OFERTA EDUKACYJNA ANS GNIEZNO
*Kierunek zostanie uruchomiony po otrzymaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na jego prowadzenie
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.