|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Odprawa roczna gnieźnieńskich policjantów

źródło: KPP Gniezno

W miniony czwartek odbyła się roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, podczas której dokonano podsumowania minionego roku oraz zakreślono założenia na 2023 rok.

19 stycznia br. w VR Inkubator w Fałkowie odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano wyniki pracy gnieźnieńskiej Policji za 2022 rok. Poza samymi funkcjonariuszami wzięli w niej udział przedstawiciele innych organów oraz samorządowcy.

W trakcie spotkania insp. Przemysław Kozanecki, komendant KPP Gniezno omówił obszar działania i strukturę jednostki. Po nim głos zabrał jego zastępca kom. Mariusz Masłowski, który szczegółowo przestawił wyniki pracy gnieźnieńskich policjantów za 2022 rok w zakresie pracy kryminalnej i przestępczości gospodarczej, także w kontekście mierników określonych przez Komendanta Głównego Policji oraz obszarów monitorowanych wyznaczonych przez KWP w Poznaniu. Następnie mł. insp. Robertem Recki zaprezentował wyniki w zakresie pionu prewencji, odniósł się także do działań profilaktycznych zorganizowanych w 2022 roku. Mówił o debatach społecznych i inicjatywach z zakresu profilaktyki społecznej. W dalszej kolejności szczegółowo przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym przywołując dane z lat 2020-2022. Tu warto dodać, że w ciągu tych trzech lat najmniej wypadków, kolizji i osób rannych było właśnie w 2022 roku. Sporo uwagi mł. insp. Recki poświęcił też Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W dalszej kolejności omówiono sprawy kadrowe, stan dyscypliny służbowej i poinformował o wsparciu ze strony samorządów. Szef gnieźnieńskich policjantów pokazał również jak zmieniał się remontowany Komisariat Policji w Kłecku na przestrzeni ostatnich lat.

Podczas wystąpień mówione zostały również założenia, które zaplanowano jako priorytety w 2023 roku.
Prokurator Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie w swoim wystąpieniu zauważył, że wzrasta przestępczość internetowa, a wykrywalność siedmiu omawianych kategorii wypadła bardzo dobrze.

Starosta gnieźnieński, podziękował policjantom za to, że mieszkańcy powiatu czują się bezpiecznie. Do tych słów przyłączył też zastępca prezydenta Michał Powałowski. Następnie głos zabrała podinsp. Violetta Mójta, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, która przywiozła z KWP prezentację z wypowiedzią nadinsp. Piotra Mąki Komendanta Wojewódzkiego Policji. Poprzez taki przekaz szef wielkopolskich stróżów prawa podziękował gnieźnieńskim policjantom i pracownikom za służbę.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
micio
micio
20/01/2023 13:31

U nas w Gnieźnie nie ma żadnej sali że aż do Fałkowa jechali??

powiatowy
powiatowy
20/01/2023 14:35
Odpowiedź  micio

Policja jest organem powiatowym, zatem może odbywać wszelkie spotkania w każdym miejscu powiatu. Gniezno nie jest jedynym miejscem do wszelkiego rodzaju powiatowych imprez. nie tylko policyjnych.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.