|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Skradziony z kościoła lichtarz został odnaleziony w… lombardzie (aktualizacja)

Gnieźnieńscy funkcjonariusze częściowo rozwikłali sprawę kradzieży, dokonanej dwa dni temu w jednym z tutejszych kościołów.

Jeszcze w piątkowy ranek informowaliśmy, że z kościoła pw. św. Trójcy skradziono lichtarz z brązu, stanowiący wartość zabytkową. Sprawca miał wykorzystać fakt, że świątynia w ciągu dnia była otwarta. Po zauważeniu braku świecznika, sprawę zgłoszono policji. 

Jak się okazuje, w krótkim czasie udało się go odnaleźć na terenie Gniezna: – Lichtarz został dzisiaj odnaleziony i zabezpieczony. Z policyjnych ustaleń wynika, że po kradzieży sprzedano go w jednym z miejscowych lombardów. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, trwają również czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa – informuje KPP Gniezno. 

– Publikujemy wizerunek osoby, która może mieć związek z kradzieżą lichtarza w kościele pw. świętej Trójcy w Gnieźnie. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę na zdjęciach proszone są o kontakt z nami: tel. 47 77 21-211 – dyżurny policji w Gnieźnie lub adres e-mail dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl – apelują policjanci.

Aktualizacja z godziny 18:45: Dzięki komunikatowi KPP Gniezno o otrzymanym sygnałom, sprawczyni kradzieży została już rozpoznana i zatrzymana. Dalsze czynności są prowadzone.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mela
Mela
04/02/2023 17:00

Dlaczego usunąć jej wizerunek z portali? Złodziej jest złodziejem, w internecie nic nie ginie, a podejrzaną była co się tylko potwierdziło skoro ja zatrzymano…

Albert
Albert
04/02/2023 07:27

Chyba dzieki ludzia, którzy rozpracowali cała speawe

nauczyciel
nauczyciel
04/02/2023 12:17
Odpowiedź  Albert

Ej, kolego, a jak się odmienia wyraz LUDZIE w języku polskim? Powtórka z gramatyki zanim napiszesz kolejny komentarz!

qeqwedad
qeqwedad
04/02/2023 01:49

Właściciel lombardu rozumiem, że odpowie za paserstwo?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.