|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Uczniowie z Austrii poznawali powiat gnieźnieński

Uczniowie austriackiej szkoły o profilu gastronomicznym, uczestniczący w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus+ spotkali się 22 lutego w Starostwie Powiatowym z przedstawicielami władz samorządowych, ale także poznawali historię Gniezna.

Biorąca udział w programie szkoła, współpracuje na co dzień z Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie. W ramach dwudniowej wizyty w powiecie gnieźnieńskim młodzież pozna zarówno kulturowe oblicze pierwszej stolicy polski oraz miejsc związanych z początkami polskiej państwowości, jak również uczestniczyć będzie w tematycznych warsztatach dotyczących przede wszystkim aspektu wielokulturowości i dbałości o lokalne dziedzictwo historyczne.

W przeciągu kilku następnych dni, goście z Austrii odwiedzą ponadto kolejne miejscowości w Polsce. Efektem wizyty ma być między innymi opracowanie oferty turystyczno-kulturowego pobytu zagranicznych gości w ważnych, ze względu na historyczny kontekst, polskich miastach.

Erasmus+ to program unijny, którego celem jest wspieranie uczniów i nauczycieli w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Program ten ma na celu w głównej mierze zapewnienie młodym ludziom dostępu do edukacji w różnych państwach Europy, a finalnie znalezienia pracy w wybranym europejskim kraju. Już od wielu lat program ten realizowany jest także w obrębie powiatu gnieźnieńskiego. Swoje staże zagraniczne w Hiszpanii, Frankfurcie nad Odrą, Wiesbaden, Irlandii oraz Grecji realizują między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie.

źródło: Powiat Gniezno

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damio
Damio
25/02/2023 16:53

Takie sytuacje jak słaba organizacja wizyty pokazują różnice między rządzeniem a byciem starosta i wicestarostą. Niestety osoba bez magistra na dwóch stanowiskach dyrektorskich to już przesada. Niektóre efekty dziadostwa będzie widać po czasie. Ale będzie widać.

Tomasz
Tomasz
24/02/2023 22:58

Robert, poprzedni dyrektor mówił po niemiecku i angielsku ale widocznie nadepnął komuś na odcisk i mamy to co mamy……

urzędas
urzędas
25/02/2023 20:12
Odpowiedź  Tomasz

Który dyrektor był takim poliglotą?

Zdzisław
Zdzisław
24/02/2023 15:02

A czy prawdą jest, że nikt w starostwie nie tłumaczył i w rolę translatora musiała się wcielić opiekunka grupy? Czy od lat słynny Wydział Promocji Starostwa nadal tak kompetentny, że przyjecie gości z zagranicy to dla nich zbyt trudne wyzwanie?

Wrrr
Wrrr
24/02/2023 21:43
Odpowiedź  Zdzisław

Wystarczy zobaczyć kto stoi na czele powiatowej promocji i wszystko jasne. Kadry super duetu górą….

z powiatu
z powiatu
25/02/2023 09:13
Odpowiedź  Zdzisław

No chyba ci, co stoją na czele Starostwa znają co najmniej w stopniu dobrym choć jeden język obcy? Jeżeli nie to po prostu obciach.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.