|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Pierwszy dzień roweru miejskiego i już złamanie regulaminu

Źródło: Urząd Miejski

W minioną środę po trzech miesiącach przerwy ponownie uruchomiono system roweru miejskiego i… już tego dnia przyłapano dwóch chłopaków na łamaniu jego regulaminu.

O sprawie informuje sam Urząd Miejski, który zamieścił zdjęcie nadesłane z miasta (słabej jakości, ale jednak wystarczającej, by udowodnić naruszenie). Widać na nim dwóch chłopaków na rowerze miejskim, przy czym jeden z nich siedzi w… foteliku dziecięcym. – Pewnie ten młody chłopak obraziłby się, gdyby nazwać go dzieckiem! I z pewnością waży więcej niż 22 kg… – informują urzędnicy. Właśnie 22 kg jest limitem wagowym dla siedzisk zamocowanych na rowerach, których to takich odmian jednośladów w tym sezonie pojawiło się 12 sztuk.

Sprawa została już zgłoszona do firmy zajmującej się systemem roweru miejskiego i sprawca ma zostać ustalony – tak, jak to miało miejsce w innych podobnych przypadkach w poprzednich sezonach.

– Jeśli zobaczycie taką sytuację, to w miarę możliwości, dajcie nam znać. Potrzebne jest zdjęcie sytuacji, data, godzina i miejsce – po nitce do kłębka postaramy się dojść do użytkownika, który zostanie ukarany. Dzięki ubiegłorocznym informacjom na kilkoro użytkowników zostały nałożone kary finansowe – informuje Urząd Miejski. Zdjęcia z łamania regulaminów można też wysyłać do naszej redakcji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
micio
micio
03/03/2023 07:49

a mógł się jeszcze trzeci zmieścić z przodu…

Krzyś
Krzyś
03/03/2023 01:40

Wystarczy zlikwidować miejskie rowery i nie będzie problemu.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.