|  Rafał Wichniewicz  |  9 komentarzy

Hulajnogi elektryczne powracają na ulice Gniezna

Od wtorkowego popołudnia na terenie Gniezna ponownie pojawiły się hulajnogi elektryczne, należące do jednego z operatorów wynajmujących te urządzenia.

To, co wydawało się niewypałem 2022 roku, okazuje się powracać do Pierwszej Stolicy Polski. Dokładnie rok temu w marcu pojawiły się w Gnieźnie po raz pierwszy hulajnogi elektryczne do wypożyczenia. Dwie firmy, które proponowały te usługi, funkcjonowały jednak przez kilkanaście tygodni i wycofały się – pierwsza w połowie lipca, a druga na początku sierpnia ub. roku. Możliwości zostawiania i porzucania pojazdów w różnych miejscach miasta także nie zyskały dobrych opinii wśród mieszkańców.

Wydawało się więc, że zainteresowanie tą inicjatywą spadło na tyle, że nikt nie zdecyduje się powrócić do Gniezna. A jednak.

O pierwszych hulajnogach na terenie śródmieścia poinformowali nas mieszkańcy 21 marca w godzinach popołudniowych. Pojazdy firmy Quick zaczęto rozstawiać w różnych punktach miasta, jednak do tej pory na stronie usługodawcy nie pojawiła się oficjalna informacja na ten temat.

Tymczasem aplikacja już informuje o możliwości ich wypożyczenia – start kosztuje 2,49 zł, rozpoczęta minuta 69 groszy, minuta przerwy 10 groszy, minuta rezerwacji 10 groszy. Za zakończenie w „spocie” figurującym na mapie miasta przyznaje się 1 zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
28/04/2023 14:51

Na ulice Gniezna niech wreszcie powrócą nieroby z Zarządu Dróg,bo dziury na każdej prawie ulicy,za co oni biorą pieniądze??? Czy ktoś w ogóle dogląda miejskie ulice czy mają to w d….?Jest jakiś gospodarz w tym mieście,czy miliony pójdą na bezsensowną bieżnie a ulice będą dalej dziurawe??? W też mają dziury ?????

mieszkanka
mieszkanka
27/04/2023 17:46

Użytkownicy hulajnóg nie tylko tarasują nimi chodniki, ale parkują je przed wyjazdami z posesji. Samowolka, która pozostaje bez konsekwencji.

rowerzysta
rowerzysta
22/03/2023 23:26

Też uważam jak @ Wrrr. Hulajnogi są za drogie.

Krypa
Krypa
22/03/2023 19:06

I znowu będą tarasować chodniki. Tak trudno zrobić dla nich stałe parkingi jak dla rowerów?

melon
melon
22/03/2023 18:20

Wg przepisów prawa, jeżdżący na hulajnogach mogą rozwijać szybkość do 20 km/h i muszą obowiązkowo jeździć w kaskach. Ciekawe, czy policja i SM będą ich sprawdzać lub czy okażą się łaskawi?

Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
22/03/2023 12:53

Gniezno to nie Poznań te stawki to z kapelusza .Zebrać wszystkie i do lulkowa wywieść tam ich miejsce lub na słup złomu na komin

Qter
Qter
22/03/2023 12:38

Czy teraz na Roosevelta zostanie wyznaczony dodatkowy pas dla hulajnóg?

Seba
Seba
22/03/2023 06:47

Fajne ale drogie

Wrrr
Wrrr
21/03/2023 21:31

Gniezno to rowerowa stolica Polski. Rower to zdrowie i aktywność fizyczna. A te hulajnogi tylko zaśmiecają krajobraz.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.