|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

W Trzemesznie chcą ograniczyć sprzedaż alkoholu w nocy

Radni Trzemeszna będą decydować, czy na terenie tej miejscowości należy wprowadzić ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Powodem są zdarzenia, do jakich dochodzi o tej porze.

O sprawie informuje trzemeszno24.info. Na najbliższej sesji trzemeszeńskiej Rady, pojawi się projekt uchwały w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano. Miałby on objąć obszar osiedla nr 2, na które się składa najstarsza część tej miejscowości (na osiedlu nr 1 nie ma nocnych sklepów).

Projekt uchwały nie dotyczy lokali gastronomicznych, tylko obejmuje punkty sprzedaży detalicznej, a w zasadzie… jeden z nich. Mowa o sklepie przy ul. Kopernika, na którego funkcjonowanie od dawna skarży się wielu mieszkańców. Chodzi o awantury i interwencje, które mają miejsce w jego pobliżu.

W uzasadnieniu projektu uchwały zawarto, że motywowana jest ona wnioskiem komendanta miejscowego komisariatu: – W rejonie sklepu dochodzi do zaśmiecania, dewastacji mienia, spożywania alkoholu oraz zakłócania spoczynku nocnego mieszkańcom ulicy Kopernika. Na wniosek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w sprawie wykazania działań podejmowanych przez funkcjonariuszy w obrębie sklepu, Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie w odpowiedzi wymienił 28 interwencji Policji, które miały miejsce w najbliższej okolicy sklepu w okresie od 01.06.2022 do 15.10.2022, które były spowodowane spożywaniem alkoholu, w tym trzy interwencje o charakterze kryminalnym – wskazano. Decyzję w sprawie radni Trzemeszna mają podjąć 29 marca.

Przypomnijmy, że podobna uchwała od 2018 roku obowiązuje na terenie śródmieścia Gniezna. Tu ograniczenie detalicznej sprzedaży alkoholu obowiązuje od godziny 23 do 5 rano.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.