|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Trzemeszno nie będzie miało nocnego zakazu sprzedaży alkoholu

Radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, która miała wprowadzić nocny zakaz sprzedaży alkoholu na terenie części Trzemeszna. Stało się to pomimo intencji autora tego projektu.

Źródłem całego problemu są interwencje, do których dochodzi na terenie tej miejscowości w nocy w rejonie jednego ze sklepów. Dotyczą one awantur, zakłócania ciszy nocnej i pijackich wybryków. Dlatego właśnie komendant miejscowego komisariatu złożył wniosek do władz gminy o wprowadzenie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie Trzemeszna. Pomysł pojawił się kilka dni temu jako projekt uchwały, a wkrótce też trafił pod obrady komisji do zaopiniowania – zanim byłby procedowany na posiedzeniu rady.

Jak informuje trzemeszno24.info, radni zasiadający na połączonym posiedzeniu kilku komisji dyskutowali nad innymi sposobami rozwiązania ww. problemu, m.in. poprzez cofnięcie koncesji. Za pomysłem przedstawionym w projekcie uchwały opowiadał się zarówno burmistrz Krzysztof Dereziński, jak i asp. sztab. Jacek Grzybowski, komendant komisariatu Policji w Trzemesznie. Ten ostatni przyznał, że po wprowadzeniu podobnego zakazu na terenie śródmieścia Gniezna, spadła liczba interwencji mających charakter podobny do wyżej wymienionych.

Mimo to, radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, a burmistrz zapowiedział, iż wobec tego zostanie ona zdjęta z programu obrad.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.