|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Świąteczny kiermasz gospodyń z Gminy Gniezno

Stało się tradycją, że przy okazji różnych wyjątkowych wydarzeń w kalendarzu, gospodynie z Gminy Gniezno oferują swoje produkty mieszkańcom naszego regionu.

Nadchodzące święta wielkanocne dla kół gospodyń wiejskich z kilku wsi wokół miasta oznaczały intensywne przygotowania. Wszystko za sprawą kiermaszu, który zagościł na parkingu przy urzędzie gminy, a na którym organizacje te zaprezentowały najróżniejsze produkty i wyroby związane z tym czasem.

Na stoiskach rozstawionych z tej okazji pojawiły się babki, serniki, mazurki, świeże jaja, ale nie brakowało także wędlin – szynek wielkanocnych, wędzonek. Tradycyjnie pojawiły się także baranki z masła czy zakwas do żurku. Kto jeszcze chce udekorować stół – miał ku temu również okazję. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.