|  MN  |  Zostaw komentarz

Imieniny Miasta już wkrótce

Jak co roku, wiosna w Pierwszej Stolicy związana jest z celebrowaniem Imienin Gniezna. Nie inaczej będzie tym razem, kiedy w kwietniowy weekend mieszkańcy będą mogli wziąć udział w całej gamie wydarzeń.

Tegoroczne świętowanie przypada na 22-23 kwietnia. Weekendowe aktywności rozpoczną się w sobotę, od godziny 9.00, kiedy to ruszy charakterystyczny dla naszego miasta Jarmark św. Wojciecha. Jego wielkowiekowa tradycja na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego miasta dlatego serdecznie zachęcam do wspólnego świętowania! Jarmark trwa sobotę od 9.00 do 20.00, a także w niedzielę od 9.00 do 18.00. Ponownie na zgłoszenia o naborze do jarmarku odpowiedziało bardzo wielu wystawców z całej Polski. Będą zarówno stoiska spożywcze – te tradycyjne jak: zdrowe wędliny, przyprawy czy miody, jak i bardziej współczesne – np. frytki belgijskie czy słodycze w różnych kolorach i kształtach. Nie zabraknie oczywiście rękodzieła, pięknej biżuterii i ceramiki, nawet z dalekiego Peru i Nepalu. Dla najmłodszych znajdą się też strefy z dmuchańcami i karuzelami.

Miejski Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizuje Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Adalbertus – finał konkursu odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o 11.00, na skwerze przy pomniku św. Wojciecha – jeżeli są jeszcze zespoły, które chciałby wystąpić jest to jeszcze możliwe do 16 kwietnia. Szczegóły na stronie mok.gniezno.pl Jak co roku, w lokalnych cukierniach będzie można zakupić Wojciacho.

Świętowanie Imienin Gniezna to jednak nie tylko Jarmark i uroczystości kościelne. W sobotę 22 kwietnia w samo południe odbędzie się również uroczysta Sesja Rady Miasta Gniezna. To okazja do oficjalnego uczczenia nie tylko patrona miasta, ale też osób szczególnie zasłużonych. Natomiast w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 12:00 w katedrze odbędzie się msza w intencji miasta.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.