|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Na os. Piastowskim powstanie publiczny żłobek

źródło: Urząd Miejski

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z rządowego programu oraz we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową, na Winiarach powstanie publiczny żłobek prowadzony przez Miasto Gniezno.

4,4 mln złotych – taką kwotę udało się pozyskać na utworzenie dodatkowych stu miejsc w publicznych żłobkach, prowadzonych przez Miasto Gniezno. Otrzymane w ramach Rządowego Programu Maluch+, podzielone zostaną po połowie na dwie instytucje. 50 dodatkowych miejsc powstanie w istniejącym od kilku lat żłobku przy ul. Pocztowej. Drugie 50 w nowej jednostce, która zostanie ulokowana na os. Piastowskim.

Nowy żłobek na Winiarach powstanie w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej na os. Piastowskim 8. – To już kolejna współpraca w tym zakresie ze Spółdzielnią. Przypomnę, że od 2018 również w lokalu spółdzielczym na Ustroniu z sukcesem działa miejski żłobek. Tym razem przyszedł czas na kolejne duże gnieźnieńskie osiedle. To będzie pierwszy w historii Gniezna żłobek na Winiarach. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą z niego korzystać – przekazał Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna.

Dzisiaj podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Gnieznem a Spółdzielnią Mieszkaniową, która umożliwi powstanie nowego żłobka. Koszt czynszu wyniesie 1 zł za metr, a po uruchomieniu placówki – 4 zł.

Budynek na os. Piastowskim 8 ma 388 metrów kwadratowych i będzie podlegał gruntownemu remontowi, obejmującemu adaptację pomieszczeń oraz zakup wyposażenia, także dla dzieci z niepełnosprawnością. Nowy żłobek na Winiarach ma zostać uruchomiony od września 2024 roku. 50 dodatkowych miejsc w placówce przy ul. Pocztowej powstanie do końca 2024 roku.

Jak poinformowano, w dalszej kolejności Miasto chce pozyskać środki z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 na zapewnienie funkcjonowania nowych miejsc żłobkowych przez łącznie 36 miesięcy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
16/11/2023 17:04

Gdzie składać papiery do pracy w tym zlobku?

Anna
Anna
20/11/2023 06:34
Odpowiedź  Anna

Kogo pytać o pracę w tym żłobku

Mieszkanka
Mieszkanka
19/04/2023 14:27

Pierwszy żłobek funkcjonował na os. Jagiellońskim w budynku, w którym mieści się obecnie Przedszkole nr 14.

członek SM
członek SM
19/04/2023 13:47

Czy ten budynek przejdzie na własność Miasta, czy po tym kosztownym remoncie nadal będzie własnością Spółdzielni Mieszkaniowej?

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
20/04/2023 17:10
Odpowiedź  członek SM

W budynku tym mieszczą się urządzenia zsilające pobliskie wieżowce Spółdzielni Mieszkaniowej. Wobec tego raczej nie może on przejśc na własność Miasta Gniezna. Chyba , żeby ….

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
19/04/2023 13:38

Wspaniały pomysł.!!! Obiekt na osiedlu Piastowskim ma naprawdę duża kubaturę. Istnieje do niego bardzo wygodny dojazd samochodem. Przy obiekcie są też w ciagach chodnikowych podjazdy do wózków. To będzie wspaniały prezent dla wielu gnieźnieńskich MAM. Może uda się zakończyć remont i przystosowanie pomieszczeń w tym obiekcie do DNIA MATKI w przyszłym roku ? A jeszcze lepiej było by zakończyć wszystkie prace przystosowujące, do pierwszego września bieżącego roku. To by było mistrzostwo świata !!

Ula
Ula
19/04/2023 12:53

Małe dziecko powinno być przy mamie. Kiedyś z pracy mężczyzny można było utrzymać rodzinę – i tak naprawdę o to powinna toczyć się walka. Dawanie malutkiego dziecka do żłobka nie wpływa dobrze na jego rozwój emocjonalny. Ceny są bardzo wysokie, a zarobki w stosunku do cen i galopującej inflacji – bardzo niskie.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Ula© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.