|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

„Apteczki dla ziemi” mają edukować nt. dbania o własne otoczenie

zdjęcie nadesłane

Gmina Gniezno aktywnie bierze udział w Ogólnopolskim Dniu Ziemi, który przypada w najbliższą sobotę 22 kwietnia.

Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka wraz z lokalną firmą Giftbajery.pl przekazali specjalnie stworzone pakiety dla gminnych przedszkoli oraz szkół podstawowych. W przygotowanie kart pracy dla uczniów zaangażowała się Emilia Kaczmarek, do niedawna nauczycielka.

W tzw. „Apteczce dla Ziemi”, którą dostali uczniowie i przedszkolaki, znalazły się worki na śmieci oraz materiały dydaktyczne, które pomogą wyedukować najmłodszych w kwestiach działań na rzecz środowiska. W dobie szalejącego konsumcjonizmu i pędu życia, niezbędę jest zatrzymanie się i spojrzenie wokół siebie. Planeta potrzebuje naszej pomocy, potrzebuje oddechu od spalin, od śmieci czy od masowych produkcji. Dorzucamy swoją cegiełkę przekazując placówkom specjalne Apteczki dla Ziemi. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji trafimy do świadomości młodych pokoleń, że jeśli Oni nie zadbają o środowisko, to nikt inny tego w przyszłości nie zrobi – powiedziała Maria Suplicka Wójt Gminy Gniezno.

Dzieci i młodzież przeprowadzą akcję wraz z nauczycielami w tygodniu tuż po Dniu Ziemi, sprzątając tereny znajdujące się nieopodal swoich gminnych placówek.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.