|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Uroczyste czepkowanie przyszłych pielęgniarek

Kilkadziesiąt przyszłych pielęgniarek oraz pielęgniarzy, studentów Akademii Nauk Stosowanych, wzięło dziś udział w uroczystości symbolicznego nałożenia czepka. Tym samym wstąpili oni w szeregi tej niezwykle ofiarnej grupy zawodowej.

W poniedziałkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość „czepkowania” przyszłych absolwentów Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie. Wydarzenie od lat tradycyjnie jest nieodłącznym elementem gnieźnieńskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, które przypada 12 maja. 

Na początku uroczystości zgromadzonych w auli uczelni powitał rektor ANS prof. dr hab. n.med. Paweł Chęciński, który podkreślił symboliczność tej uroczystości i wagę, jaką kiedyś pielęgniarki przywiązywały do noszenia czepków na głowach. – Bardzo się cieszę, że mogę być z wami podczas tej uroczystości. W tym momencie, kiedy przekraczacie pewną granicę i wchodzicie w ten zawód. Gratuluję wam tego i życzę wszelkich sukcesów – mówił. 

Następnie miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, po czym dokonano uroczystego nałożenia czepków pielęgniarkom oraz przypinek pielęgniarzom. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
15/05/2023 14:08

I odrazu po czepkowaniu na strajk 😀

Sylwia
Sylwia
17/05/2023 04:24
Odpowiedź  Zygmunt

Ciekawe czy powtórzysz te słowa leżąc w szpitalu w brudnym pampersie. Kiedy te dziewczyny przyjdą Cię umyć. Kiedy przyjdą uśmierzyć Twój ból. Zapytaj je wtedy kiedy strajk. Więcej szacunku do tego zawodu,bo zostaniemy z ręką w nocniku.

Kinga
Kinga
15/05/2023 13:53

Zapraszam do studiowania na naszej uczelni!!!❤️

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
15/05/2023 13:33

Czy te wszystkie piekne, młode panie mające jak domniemam złote serca do opieki nad pacjentami będą po tej szkole pracowały w Gnieźnie ? Czy ….. wyjadą świadczyć swoje usługi ……. za granice ?

MrB
MrB
15/05/2023 13:05

Gratulacje!!!!!
Pamietam moja uroczystosc w murach Medyka kiedy zaczynalem LM i droge do zawodu, aaaahhhhh dobre stare dzieje!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.