|  MN  |  Zostaw komentarz

W Milenium debatowali nad wyzwaniami i możliwościami dla osób z autyzmem

zdjęcie nadesłane

W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Spektrum Autyzmu – Spektrum Możliwości”. Zgromadziła ekspertów, specjalistów oraz osoby z tym zaburzeniami i ich rodziców. Konferencja skupiała się na temacie możliwości i wyzwań związanych z życiem i edukacją osób z autyzmem.

W trakcie konferencji, która odbyła się 13 maja, prelekcje prowadzone były przez specjalistów w dziedzinie autyzmu z Polski i Turcji, ale także przez osoby w spektrum. Wystąpili: mgr Ewelina Kordiak – Gołębska, mgr Katarzyna Pakuła – Sobczak, dr Uzeyir Emre Kiyak, Jan Gawroński, dr Justyna Leszka, dr Katarzyna Miłek, mgr Maciej Duras oraz mgr Kacper Rudak.  Uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładów dotyczących m.in. przyczyn zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz sposobów ich rozpoznawania, a także edukacji osób z autyzmem w przedszkolu i szkole.

Ponadto, prezentacje skupiły się na wyzwaniach, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem i ich rodziny, w tym na kwestiach związanych z komunikacją, adaptacją społeczną i aktywnością zawodową. Tylko dzięki zwiększaniu świadomości osób pracujących w edukacji możliwe jest stworzenie placówek przyjaznych dla osób z Autyzmem.

Uzupełnieniem prelekcji było zwiedzanie Przedszkola Milenium „Mali Odkrywcy” wyposażonego w salę do integracji sensorycznej oraz indywidualne konsultacje z prelegentami, które umożliwiły uczestnikom wymianę doświadczeń i uzyskanie odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Międzynarodowa Konferencja „Spektrum Autyzmu – Spektrum Możliwości” była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz do uzyskania praktycznych wskazówek i informacji. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z ekspertami i specjalistami, a także nawiązać kontakty z innymi pedagogami, nauczycielami, rodzicami i opiekunami osób z autyzmem, co może pomóc w znalezieniu odpowiednich źródeł pomocy i wsparcia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.