|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Przedszkolacy wykazywali się wiedzą o Gnieźnie

zdjęcia nadesłane

W miniony poniedziałek odbyła się jedenasta edycja konkursu wiedzy o Gnieźnie. Jego organizatorem było Przedszkole Nr 8 „Mali Polanie” we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna.

Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, wykazanie się znajomością symboli lokalnych oraz narodowych, a także elementarną wiedzą o Gnieźnie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 gnieźnieńskich przedszkoli. Razem z reprezentantami inicjatorów konkursu, szesnastu uczestników przystąpiło do zadań.

W quizie wiedzy o Gnieźnie dzieci odpowiadały na wylosowane wcześniej pytania. Następnie układały obrazek Herbu Gniezna z części. Zarówno uczestnicy konkursu jak i widownia bawili się uzupełniając tekst legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” nazywając przedstawiane ilustracje. W następnych konkurencjach dzieci układały historyjkę obrazkową do legendy i wskazywały położenie Gniezna na mapie Polski. Pani Ewa Jaworska prosząc o zamknięcie oczu zaprosiła wszystkich obecnych na spacer po naszym mieście. Na koniec uczestnicy wykazali się umiejętnością czytania ułożonego tytułu konkursu.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego miasta, tak, więc jury ogłosiło remis dla uczestników konkursu i pogratulowało wiedzy oraz odwagi podczas konkurencji.

Każdy uczestnik otrzymał indywidualnie i dla swojego przedszkola dyplom i upominek za udział w konkursie.

Przy okazji tego spotkania odbyło się ogłoszenie wyników międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza korona królewska” i jego pokonkursowa ekspozycja prac.

I miejsce otrzymała praca Bartosza Komorkiewicza z Przedszkola Nr 6

II miejsce zdobyła Nina Majtler z Przedszkola Nr 3

III miejsce zajęła praca Gabriela Skibińskiego z Przedszkola Nr 8

Wyróżnienie otrzymali:

Lena Meller z Przedszkola Nr 15

Oliwia Borkowicz z Przedszkola Mistrzowie Zabawy

Milena Hekert z Przedszkola Nr 8

Szymon Głowski z Przedszkola Nr 15

Fabian Sanok z Przedszkola Nr 12

Przyznana została również Nagroda Specjalna Dyrektora Biblioteki Miasta Gniezna, którą otrzymał Borys Pilarski z Przedszkola Nr 8. 

Nagrody ufundowało Prezydent Miasta Gniezna, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz Rada Rodziców z Przedszkola Nr 8 „Mali Polanie”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.