|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Radośnie promowali rodzicielstwo zastępcze

Happening w formie radosnego przemarszu – w taki sposób postanowiono wskazać na instytucję rodzin zastępczych, jako formy pomocy dzieciom będącym nierzadko w trudnej sytuacji życiowej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego zorganizowali we wtorkowe południe wydarzenie promujące szlachetną inicjatywę. 30 maja w Polsce przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzonego od 2006 roku, którego założeniem jest popularyzacja ruchu wspierania rodzin zastępczych i ich poszukiwania dla kolejnych dzieci skrzywdzonych przez los. 

Wydarzenie rozpoczęło się pod siedzibą PCPR przy ul. Sienkiewicza, gdzie zebrali się pracownicy tej instytucji wraz z licznie przybyłymi rodzinami zastępczymi z powiatu gnieźnieńskiego wraz ze swoimi podopiecznymi w różnym wieku. Uczestnicy akcji rozdawali po drodze ulotki oraz poczęstunki, a przy tym chcieli pokazać, że także piecza zastępcza może dać nie tylko rodzinne warunki, ale także miłość i akceptację – coś, czego dziecko mogło wcześniej nie doświadczyć od osób dorosłych.

Tą drogą PCPR zachęca zainteresowanych do przystępowania do pieczy zastępczej. Więcej informacji można znaleźć na stronie instytucji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.