|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami centrum

W czwartkowe południe ulicami centrum Gniezna przeszła uroczysta procesja Bożego Ciała, którą prowadziły wspólnoty czterech parafii.

Wierni z parafii katedralnej, OO. Franciszkanów, św. Trójcy oraz św. Michała Archanioła, wzięli udział w corocznej uroczystości Bożego Ciała. Modlitwa rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w bazylice św. Wojciecha, która sprawowana była pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

Po wspólnej modlitwie z katedry wyruszyła uroczysta procesja ulicami centrum miasta, zmierzając do każdego z czterech ołtarzy, przygotowanych na tę okazję przez każdą z parafii – na Pałacu Prymasowskim znalazł się on na balkonie, na Rynku od strony kościoła OO. Franciszkanów, przy kościele garnizonowym zlokalizowano ołtarz parafii farnej, a całość zakończyła się przed kościołem pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim.

W uroczystym przemarszu uczestniczyły proporce i poczty sztandarowe kilku organizacji religijnych. Przy każdym z ołtarzy, do których podążał niesiony Najświętszy Sakrament, duchowieństwo, siostry i bracia zakonni oraz liczni wierni, odczytywany był fragment Ewangelii. Uroczystość urozmaicił swoim śpiewem Chór Prymasowski oraz Chór św. Ojca Pio.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bobhaus
bobhaus
08/06/2023 16:41

Gdzie te tłumy z dawnych lat???© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.