|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

105. urodziny pani Joanny

źródło: Urząd Miejski

105 lat ukończyła mieszkanka Gniezna, pani Joanna Piskorz. Przez całe swoje życie mogła być świadkiem wielu wydarzeń.

W miniony czwartek pani Joanna ukończyła 105. rok życia. Warto tu dodać, że gnieźnianka urodziła się w roku, kiedy zakończyła się I wojna światowa i wybuchło powstanie wielkopolskie. Jej życie jest więc od samego początku pełne wydarzeń, o których dzisiaj można się już dowiadywać tylko z książek i filmów.

W latach okupacji pani Joanna przymusowo pracowała w kilku zakładach, a po wojnie II wojnie światowej zapisała się do spółdzielni, gdzie zajmowała się hodowlą zwierząt – pracowała przy trzodzie chlewnej oraz kaczkach, które były sztandarowym produktem jej gospodarstwa.

W 105. urodziny gnieźniankę odwiedził zastępca prezydenta Michał Powałowski, który wręczył jej gratulacje oraz życzenia zdrowia, do których tą drogą również się przyłączamy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Wichniewicz
Maria Wichniewicz
09/06/2023 14:28

Gratulacje i sereczne życzenia zdrowia i wielu jeszcze lat życia wśród ukochanych bliskkich i życzliwych przyjaciół.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.