|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Patrole rowerowe wyjechały w miasto

źródło: KPP Gniezno

Korzystając z letniej aury i lepszej dostępności wielu miejsc z wykorzystaniem roweru, właśnie takie patrole policyjne poruszają się po Gnieźnie.

W zależności od aury i możliwości służbowych, funkcjonariusze KPP Gniezno odbywają patrole rowerowe na terenach rekreacyjnych Gniezna – takich jak parki, okolice jezior, lasów oraz na trasach rowerowych.

– Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Mundurowi zwracają uwagę między innymi, na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny – informuje KPP Gniezno.

Funkcjonariusz pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Niemniej są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rowerzysta
rowerzysta
10/07/2023 12:42

@anna jeżeli myślisz o parku miejskim albo parku na ul. Roosevelta jako o miejscu gdzie nie można wjechać samochodem straży miejskiej to się mylisz, widziałem ich kilkukrotnie. Swoją drogą – ciekawe ile kilometrów są w stanie nakręcić w trakcie wakacji. Jakby wyszło po 2 tyś na osobę to uznałbym, że to ma jakiś sens.

Łukaszek i Mireczek
Łukaszek i Mireczek
10/07/2023 07:17

Gdzie są patrole straży miejskiej ?

jasiu
jasiu
11/07/2023 13:23

Na Jolenty, czemu pytasz?

Anna
Anna
09/07/2023 17:38

Super, rewelacja ! W wielu państwach policjanci na rowerach patrolują i zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Tam gdzie nie może wjechać samochód tam wjedzie rower.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.