|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

OSP Witkowo z nowym wozem

To była chwila, na którą czekali druhowie z OSP Witkowo. Teraz są wdzięczni samorządowcom i mieszkańcom za wsparcie, dzięki któremu był możliwy zakup nowego pojazdu do ich służby.

Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie należy do tych jednostek, które zapewniają zabezpieczenie południowej części powiatu gnieźnieńskiego. Praktycznie nie ma zdarzeń, do których nie jest dysponowana jako pierwsza siła do momentu dojechania zastępów zawodowych – pożarów, wypadków czy innych miejscowych zagrożeń. Dodatkowo stanowi także wsparcie do działań prowadzonych w sezonie w rejonie ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Przez ostatnie dwa lata strażacy starali się o pozyskanie nowego wozu operacyjnego, który zapewniałby dodatkowe wsparcie podczas różnych akcji. Efektem tego była zbiórka pieniędzy i różne akcje, podczas których gromadzono środki niezbędne do zakupu pojazdu, wszystko dzięki wsparciu mieszkańców oraz sponsorów – w ten sposób udało się pozyskać prawie 50 tys. złotych. W sumie OSP Witkowo z własnych środków przeznaczyło ponad 76 tys. złotych. Pozostałą kwotę dołożyły władze gminy Witkowo. W sumie pojazd został nabyty za ponad 140 tys. złotych.

Podczas uroczystości obecni na miejscu byli druhowie OSP Witkowo, gościnnie z OSP Niechanowo, a także samorządowcy, działacze zarządu OSP i inni zaproszeni goście.

O tym, jak bardzo jest potrzebne wsparcie ochotniczych jednostek, świadczył fakt, że w trakcie uroczystości jednostka została zaalarmowana do zdarzenia drogowego w Folwarku (co widać na poniższym nagraniu w drugiej połowie).

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.