|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

W najbliższą niedzielę Bieg Lechitów. Będą utrudnienia w ruchu

Znak drogowy uwaga

Za kilka dni odbędzie się 46. edycja Biegu Lechitów, najstarszego półmaratonu w Polsce. Z tej okazji spodziewać się należy utrudnień w ruchu.

W niedzielę 17 września w godzinach od 10:30 do 14:30 na drogach powiatu gnieźnieńskiego oraz miasta Gniezna, odbędzie się kolejna edycja wspomnianego półmaratonu. W związku z tym nastąpi tymczasowe ograniczenie ruchu dla pojazdów mechanicznych na poszczególnych odcinkach trasy. Ulica Łaskiego będzie zamknięta w godzinach od 8:45 do 15:00.

Półmaraton odbędzie się na szosie z Małego Skansenu przy Ostrowie Lednickim przez Dziekanowice do drogi wojewódzkiej nr 194 Gniezno – Poznań (dawna DK 5), skąd skieruje się tą trasą w stronę Lednogóry i po około 250 metrach nastąpi nawrót w kierunku Łubowa.

Na końcu Łubowa biegacze skręcą w prawo w stronę Pierzysk do drogi serwisowej trasy S5 przez wiadukt nad „ekspresówką”, skąd po jego pokonaniu skierują się na drogę serwisową w kierunku Gniezna.

Po dotarciu do granic miasta, w rejonie skrzyżowania z ul. Swarzędzką, biegacze udadzą się ul. Poznańską w kierunku ul. Łaskiego i dalej na Plac św. Wojciecha, gdzie znajdować się będzie meta.

Na newralgicznych skrzyżowaniach ruchem ma kierować policja oraz inne służby porządkowe, do których poleceń należy się stosować. Organizatorzy przepraszają za spowodowanie utrudnień w ruchu, ale zachęcają jednocześnie do wspólnego kibicowania zawodnikom na trasie półmaratonu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.