|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Wspólnie posprzątali dno jeziora w Skorzęcinie

źródło: OKSiR Witkowo

Po trzech miesiącach intensywnego korzystania z ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, po raz szósty została zorganizowana akcja sprzątania dna Jeziora Niedzięgiel.

Najpopularniejszy w regionie wakacyjny ośrodek, latem przeżywa prawdziwe oblężenie. Nic więc dziwnego, że wśród tłumów osób dbających o otoczenie pojawiają się i tacy, którzy za nic mają porządek – nawet jeśli chodzi o łono natury. Dlatego od kilku lat przy tej okazji organizowane jest wspólne sprzątanie dna jeziora.

W tym roku akcja odbyła się w minioną sobotę 9 września. Do akcji organizowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie włączyły się różne firmy oraz nurkowie, którzy wsparli swoim sprzętem oraz umiejętnościami podczas przeczesywania dna w okolicy plaży. 

– Inicjatywa miała na celu zakomunikowanie, że śmiecić w miejscach naturalnie pięknych przyrodniczo po prostu nie należy, podnieść świadomość ekologiczną oraz sprowokować w odwiedzających refleksje dotyczące zmiany postępowania. Akcja miała też wartość edukacyjną i kierowana była do dzieci, które z niesamowitym zaangażowaniem włączyły się do sprzątania otaczającej nas przyrody – informują organizatorzy.

Efektem kilkugodzinnego sprzątania było napełnienie kilkudziesięciu worków najróżniejszymi odpadami porzuconymi przez ludzi. Smutnym jest fakt, że takie akcje trzeba organizować, ale pocieszającym jest to, że nie brakuje osób, którym dobro natury leży na sercu. Na wszystkich uczestników akcji czekał posiłek regeneracyjny oraz upominki dla najmłodszych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
15/09/2023 00:18

Witam
Jeżdżę na wakacje do Skorzęcina co roku od dzieciństwa czyli od ponad 40 lat
Błagam ratujcie to piękne jezioro
Zróbcie coś z wodą bo znika w oczach!!!

Paula
Paula
14/09/2023 17:06

Szkoda, że lasu nikt nie sprząta po turystach dojeżdżających do Skorzecina. Po sezonie na krótkim odcinku można zebrać 4 worki puszek i butelek i tak co roku 🙁

Piotr
Piotr
14/09/2023 08:23

W nagrodę dostali darmowy parking

Marek
Marek
13/09/2023 22:11

Dziękuję za wspaniałą pracę© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.