|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Upamiętnią sowiecką napaść. Będzie też patriotyczny koncert

W najbliższą niedzielę 17 września odbędą się uroczystości związane z 84. rocznicą sowieckiej napaści na Polskę. Z tej okazji odbędzie się także koncert.

Wydarzenie rozpocznie się od Mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej o godzinie 15 w katedrze gnieźnieńskiej, po której o godzinie 16 zostaną złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy kościele farnym.

Tuż po tym o godzinie 17 w CK eSTeDe odbędzie się koncert muzyki klasycznej, zatytułowany „W hołdzie obrońcom Ojczyzny i ofiarom sowieckiej napaści”. Usłyszymy utwory kompozytorów polskich w tym największe dzieła Fryderyka Chopina, polskie pieśni i słynne arie operowe Stanisława Moniuszki, utwory fortepianowe i pieśni do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Adama Mickiewicza skomponowane przez Mieczysława Karłowicza i Ignacego Jana Paderewskiego. Wszystko to w profesjonalnym opracowaniu, aranżacji i wykonaniu znanych muzyków, laureatów prestiżowych konkursów muzycznych, artystów współpracujących z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie.

Partie instrumentalne wykona Dorota Kuczyńska – pianistka, kameralistka, korepetytor wokalny i pedagog, absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej oraz kameralistyki w klasie prof. Mai Nosowskiej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, od 1997 r. także wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Partie wokalne zaprezentuje Mateusz Michałowski – laureat nagród specjalnych na VI Międzynarodowym konkursie GiulioPerotti w Ueckermunde i ,,Viva Calisia”, czy Międzynarodowym konkursie ,,Stoyan Popov Compertition” w Burgas.  Debiutował w tytułowej roli opery G. Pucciniego ,,Gianni Schicchi” na deskach Opery Narodowej w Warszawie, wcielił się również w postaci Giorgio Germonta w ,,La Traviata” G. Verdiego na scenie Opery Burgas oraz Tonia w ,,Pajacach“ R. Leoncavallo w State Opera Stara Zagora. W początkowych latach swojej kariery kształcony jako głos basowy, ale poprzez rozwinięcie skali obecnie ukierunkowany na baryton.

Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć dzieła wielkich polskich kompozytorów w znakomitym wykonaniu artystów występujących na scenach całego świata. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia do nabycia w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Uroczystości organizuje Starostwo Powiatowe.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.