|  MN (opr)  |  2 komentarze

Zbliżają się Senioralia – święto najstarszych mieszkańców Gniezna

Już po raz siódmy będziemy świętować z najstarszymi mieszkańcami Międzynarodowe Święto Osób Starszych, które przypada 1 października. Wydarzenia w Gnieźnie zaplanowano na sobotę sobotę 23 września.

Tegoroczne Senioralia przebiegają pod żartobliwym hasłem „Seniorzy idą w tango” i motyw tanga będzie obecny w trakcie całych obchodów. Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania marginalizacji, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w życiu kulturalnym i ekonomicznym. Ale to przede wszystkim okazja do integracji i uaktywnienia Seniorów rzadko korzystających z oferty kulturalnej w naszym mieście.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 września i rozpocznie się o godzinie 14 na Rynku, skąd wyruszy parada seniorów (ulicami: Rynek, Chrobrego, Łubieńskiego). W tym roku jest to krótka trasa przemarszu wprost do sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego.

– Zapraszamy do parady organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów, grupy formalne i nieformalne oraz osoby indywidualne. Tego dnia seniorzy się integrują. Mile widziane barwne stroje (konkursy) i przedmioty typu: trąbki, kołatki, seniorzy chcą być zauważeni. Paradzie będzie towarzyszyć zespół dixielandowy – informują organizatorzy.

Po dotarciu do hali SP nr 2, około godziny 14:15 odbędzie się otwarcie uroczystości i symboliczne przekazanie klucza do Miasta seniorom przez Prezydenta Miasta Gniezna. Następnie od godziny 14:30 do  19:00 odbywać się będzie występ zespołu dixielandowego, zabawa taneczna z zespołem Duet z Gorettą. Pokaz tanga – Szkoła Tańca „Oscar Dance” w wykonaniu Grzegorza Kałmuczaka – mistrza Europy w tangu argentyńskim, uczestnika mistrzostw świata w tangu argentyńskim w Buenos Aires.

Ponadto na miejscu będą:

  • stanowiska fryzjerskie i urody (Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie),
  • punkt diagnostyczny (Szkoła „MEDYK” – Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie),
  • bezpłatny pomiar słuchu (FONO-MEDICA Iwona Król), Stanowisko podologa/kosmetyczki (NadLen),
  • stanowisko Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie,
  • współpraca ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich oraz Kliniką HARMONY Kosmetologia i Fizjoterapia,
  • ciepły posiłek, bufet kawowy,
  • konkursy z nagrodami.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
17/09/2023 11:55

Ciepły posiłek ? I bufer kawowy to jest to !!

Anna
Anna
16/09/2023 10:20

Brawo. Świetna inicjatywa 🙂 Seniorzy spędzą miło czas.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.