|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Biała sarna wędrowała przez os. Ustronie

zdjęcia nadesłane

Jeden z mieszkańców przesłał do nas zdjęcia sarny albinoski, która pojawiła się w rejonie ul. Zabłockiego.

Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę 17 września, kilka minut przed północą. Jak poinformował nas pan Arkadiusz, w rejonie ww. ulicy, niedaleko stref rekreacji przy ul. Spokojnej, zauważona została sarna albinoska, która wędrowała sobie po ulicy. Nie niepokojona przez jakikolwiek ruch uliczny o tej późnej porze, zwierzę swobodnie przechadzało się po osiedlu w poszukiwaniu jedzenia.

To nie pierwsza taka sytuacja, by w okolicy widziane były białe osobniki różnych dzikich zwierząt, ale już rzadkością są ich wizyty w samym mieście. W tym przypadku sarna najpewniej przywędrowała od strony Róży i wzdłuż terenów zielonych położonych nad Jeziorem Winiary.

Przypominamy przy tej okazji, by tego typu zwierząt nie próbować karmić oraz unikać zbliżania się do nich, gdyż mogą się spłoszyć i zagubić wśród miejskiej zabudowy – co również zdarzało się w przeszłości.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.