|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Powiat Gnieźnieński uczcił 20 lat polsko-niemieckiej współpracy

źródło: Powiat Gniezno

W minionych dniach br. w Luckenwalde i na terenie lotniska w Schönhagen, uroczyście świętowano 30-lecie Powiatu Teltow-Flaeming oraz 20-lecie współpracy niemieckiego samorządu z Powiatem Gnieźnieńskim.

Wydarzenie to było także okazją do obchodzenia 20-lecia współpracy Kraju Związkowego Branderburgia z Województwem Wielkopolskim. Także i w tych wydarzeniach udział brali przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego.

Na zaproszenia Starosty Kornelii Wehlan, w oficjalnych obchodach 30-lecia Powiatu Teltow-Flaeming uczestniczył starosta Piotr Gruszczyński, przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak oraz Jacek Kowalski, wiceprzewodniczący rady i były starosta. Przedstawiciele Powiatu Gnieźnieńskiego, przekazali partnerom z Teltow-Flaeming najlepsze gratulacje, wraz ze szczególnymi podziękowaniami za 20 lat wspólnych działań na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego obu samorządów.

Z kolei 16 września wicestarosta Anna Jung oraz dr inż. Renata Rasińska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, gościły w Schloß Trebnitz Bildungs – und Begegnungszentrum e.V. w Brandenburgii biorąc udział w festynie jesiennym „Herbstfest 2023”, organizowanym w ramach obchodów 20-lecia współpracy Kraju Związkowego Branderburgia z Województwem Wielkopolskim. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja dobrych praktyk polsko-niemieckich oraz dyskusja na temat kierunków rozwoju polsko-niemieckiej współpracy. Warto podkreślić, iż w trakcie festynu tworzona była przez jego uczestników i Malarzy Ulotnych z Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie wielokulturowa mandala.

źródło: Powiat Gniezno

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
19/09/2023 18:16

A jak tam rozwija się miłość Miasta Gniezna z Azerbejdżanem?

mieszkaniec
mieszkaniec
24/09/2023 23:27
Odpowiedź  mieszkaniec

Chyba nie ma się czym chwalić. Podobno szykuje się ludobójstwo Ormian. Warto poczytać https://www.tvp.info/71992215/byly-glowny-prokurator-miedzynarodowego-trybunalu-karnego-luis-moreno-ocampo-azerbejdzan-szykuje-ludobojstwo-ormian-w-gorskim-karabachu A pomnik przyjaźni jeszcze stoi? No to z kim gnieźnianie się przyjaźnią!

germanista
germanista
19/09/2023 14:32

Rozumieć należy, ze ta nasza gnieźnieńska delegacja biegle włada językiem niemieckim? Tyle lat współpracy, to języka każdy bez specjalnych zdolności by się nauczył.

KAWA
KAWA
20/09/2023 17:12
Odpowiedź  germanista

Pojechały pijusy piwo żłopać!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.