|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Akcja „kolega-koledze” 

Trwa akcja pomocy dzieciom na Bliskim Wschodzie, w którą włączyła się Caritas miejscowej archidiecezji. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca  wszystkie szkoły z naszej archidiecezji do włączenia się w akcję wspierania dzieci z państw ogarniętych kryzysem – Syrii i Libanu, przebiegającą pod hasłem „Kolega-koledze”. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas Polska, do której przystąpiła także nasza Caritas, polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu.

Obecna trudna sytuacja gospodarcza i polityczna na Bliskim Wschodzie sprawia, że dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji, bądź nie mają jej w ogóle. Każda wyprawka szkolna przekazana dzieciom z krajów objętych kryzysem pozwoli na zminimalizowanie problemów i zapewnienie udziału w zajęciach edukacyjnych.

W zbiórkę może włączyć się każdy, ale w sposób szczególny zapraszamy do udziału w tej akcji Szkolne Koła Caritas oraz wszystkie szkoły z naszej archidiecezji, aby uczniowie wspierali swoich rówieśników w Syrii i Libanie.

Zebrane przez naszą Caritas wyprawki szkolne zostaną na początku listopada przekazane do Caritas Polska, a stamtąd transportem lotniczym zostaną dostarczone do Libanu, gdzie będą dystrybuowane do potrzebujących dzieci.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI I PODSTAWOWE INFORMACJE:

  • 15.09.-15.10 zbiórka artykułów szkolnych w szkołach, przesłanie mailowej informacji do koordynatora o przystąpieniu szkoły do akcji (mail poniżej).
  • do 30.10.  dostarczenie bądź wysyłka wyprawek do Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (os. Orła Białego 20, 62-200 Gniezno).
  • do 6.11. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przekaże zebrane wyprawki do Caritas Polska, skąd transportem lotniczym trafią do Libanu i Syrii.

Kntakt do koordynatora akcji ze strony Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskie: Marta Knaź-Nowak, mail: martaknaz@caritas.gniezno.pl, tel. 61 425-57-86.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.