|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Ruszyła „psia” kampania wyborcza – taki kandydat nikogo nie zawiedzie!

Na nietypowy krok zdecydowało się Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie, które ogłosiło… kampanię wyborczą. Kandydaci są przekupni, ale wierni i towarzyscy.

Ulice miasta i regionu zasypują banery kandydatów do parlamentu, których obecność na każdym rogu jest w zasadzie niekontrolowana i nierzadko powodują jeszcze większą niechęć, aniżeli zainteresowanie.

Co innego inicjatywa, którą obecnie zdecydowało się przeprowadzić Schronisko dla Zwierząt. Lista kandydatów jest długa, a oni sami są przyjacielscy, ufni i wierni swoim „poglądom”.

– Aktualnie w schronisku jest 85 piesków. Jest to bardzo dużo, jak na to miejsce, a schronisko jest przygotowane na 60 psów, aby żyły w warunkach komfortowych. Jest ich wszelki przekrój – prawie 100% kundelków, ale są psy duże, małe, starsze, młode. Każdy wybierze coś dla siebie – mówi Katarzyna Fikus, kierownik schroniska: – Na taką kampanię jest zawsze czas, bo jest bardzo dużo porzuconych psów, które poszukują domów – dodaje.

– Są to kandydaci, którzy będą wam wierni, zdania nie zmienią, przyniosą dużo szczęścia i radości wam i waszym rodzinom. Zdecydowanie warto na nich postawić krzyżyk i wybrać w tych wyborach psa do adopcji – mówił Tomasz Dzionek, radny miejski. Co prawda na listach brakuje jeszcze parytetów, bowiem wybory póki co nie objęły jeszcze kotów, ale także i te miałczące czworonogi czekają w schronisku na nowy dom.

Jak zapowiedziano, banery zachęcające do udziału w „wyborach” będą pojawiać się legalnych miejscach, a do tego każdy może się zgłosić o ich zawieszenie na swojej posesji. 

Zainteresowanych adopcją oraz poznaniem jej procedur odsyłamy na Facebooka Schroniska dla Zwierząt lub pod numer telefonu 61 424 58 65.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
21/09/2023 05:01

jeden zwierzak wart więcej niż tuzin polityków. niech trafią do dobrych domów© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.