|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dzieci i młodzież poznawali działalność służb

Liczne grupy młodzieży przybyły w piątkowe przedpołudnie na teren Stada Ogierów, gdzie odbyła się kolejna edycja „Dnia bezpieczeństwa”.

Wydarzenie przede wszystkim skierowane jest właśnie do młodych osób, które są na etapie myślenia nad swoją dalszą ścieżką edukacji. „Dzień bezpieczeństwa” jest także okazją do zaprezentowania się różnych służb, działających na terenie Gniezna i w regionie, a także zaprzyjaźnionych placówek czy jednostek.

Dlatego widzowie tego dnia mogli obejrzeć między innymi symulację ratownictwa w sytuacji wypadku, pokazy konne, służb mundurowych, ale także obejrzeć ich stoiska, gdzie przygotowano indywidualnie różne atrakcje dla wszystkich zainteresowanych. Nie zabrakło także działu medycznego czy Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” – instytucji, która zajmuje się zwierzętami służbowymi po ich przejściu na „emeryturę”. Były też miejsca do ćwiczeń siłowych, a także pokaz sprzętu z GRH Żydowo.

Całość zakończył bieg służb mundurowych na dystansie trzech okrążeń wokół terenów zielonych Stada Ogierów – wygrani byli wszyscy, bowiem na metę wbiegli wspólnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.